V. Putino sąjungininkas prašo iškeisti jį į Ukrainos pajėgas Mariupolyje


Viktoras Medvedčiukas. EPA – ELTA foto

Kyjivas, balandžio 18 d. (AFP-ELTA). Ukrainos saugumo tarnybos pirmadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip sulaikytas prorusiškas Ukrainos magnatas ir politikas Viktoras Medvedčiukas ragina jį iškeisti į Ukrainos karius, kovojančius apgultame Mariupolio uostamiestyje.
 
„Noriu paprašyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio iškeisti mane į Ukrainos gynėjus ir Mariupolio gyventojus“, – sakė jis vaizdo įraše, vilkėdamas juodus drabužius ir žiūrėdamas tiesiai į kamerą.
 
Mariupolis tapo netikėtai įnirtingo Ukrainos pasipriešinimo simboliu, kai vasario 24 d. Rusijos kariuomenė įsiveržė į provakarietišką demokratinę šalį. V. Medvedčiukas, po Rusijos invazijos pabėgęs iš namų arešto ir praėjusią savaitę sulaikytas, sakė, kad ten esantys kariai ir gyventojai „neturi galimybės saugiai išeiti per humanitarinius koridorius“.
 
V. Medvedčukas yra vienas turtingiausių Ukrainos žmonių ir žinomas dėl glaudžių ryšių su V. Putinu. Jis taip pat yra politikas ir sako, kad V. Putinas yra jo jauniausios dukters Darjos krikštatėvis. Kremlius anksčiau atmetė mintį iškeisti jį į Rusijos sulaikytus ukrainiečius, tokią mainų idėją iškėlė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
 
Atskirai pirmadienį Rusijos valstybinė televizija transliavo vaizdo įrašą, kuriame, kaip ji apibūdino, užfiksuoti už Ukrainą kovojantys ir į nelaisvę paimti „britai“ bei reikalaujama, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas derėtųsi dėl jų paleidimo. Abu vaizdo įraše rodomi vyrai prašė juos iškeisti į V. Medvedčiuką, kaltinamą išdavyste ir mėginimu pavogti gamtos išteklius iš Rusijos aneksuoto Krymo bei Ukrainos karinių paslapčių perdavimu Maskvai.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.04.19; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *