V. Rupšys: nėra skirtumo, ar JAV kariai čia bus nuolatiniu, ar rotaciniu pagrindu


V. Rupšys susitiko su JAV Sausumos pajėgų vadu gen. J. C. McConville’iu. Lietuvos kariuomenės nuotrauka

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tvirtina, kad Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) apsisprendimas dėl karių dislokavimo Lietuvoje rotaciniu ar nuolatiniu pagrindu saugumo prasme iš esmės nieko nekeičia. Jis pažymi, kad svarbiausia yra karių skaičius, o ne tai, kokiu pagrindu jie čia yra.
 
„Tai yra Jungtinių Amerikos Valstijų sprendimas, tai yra politinis sprendimas. Aišku, techniškai, kaip tai bus įgyvendinta, tai yra ir karinis patarimas politikams“, – sekmadienį po susitikimo su JAV sausumos pajėgų vadu Jamesu C. McConville‘iu kalbėjo V. Rupšys.
 
Kariuomenės vadas pažymi, kad nors JAV kariai Lietuvoje šiuo metu yra rotuojami, jų šalyje yra nuolatos.
 
„Faktas yra, kad mums svarbiausia – rezultatas. Kad Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės daliniai, dalinys ar kariai būtų čia. Kaip ir dabar matome. Aš sakyčiau, tai yra nuolatinis buvimas rotacijos pagrindu“, – aiškino jis.
 
„Aišku, aš, kaip Lietuvos pilietis, norėčiau čia turėti amerikiečių bazę, kad būtų mokyklos, darželiai, jų parduotuvės. Jau kalbu, kaip pilietis. Kaip kariuomenės vadas, pasakysiu, kad man svarbiausia yra saugumas, ir atgrasymo bei gynybos prasme svarbiausia, kad amerikiečiai čia būtų“, – pridūrė V. Rupšys.
 
ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys susitiko su JAV sausumos pajėgų vadu J. C. McConville’iu. Susitikimo metu aptarti regioninio saugumo klausimai, dvišalis bendradarbiavimas, JAV parama Lietuvos gynybiniams pajėgumams stiprinti, Lietuvos sausumos pajėgų bendras karinis rengimas su amerikiečių kariais bei planuojamos pratybos.
 
Po susitikimo Vilniuje JAV sausumos pajėgų vadas planuoja apsilankyti Pabradėje, Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone įsteigtoje stovykloje „Herkus“, kur susitiks su Lietuvoje dislokuotais JAV kariuomenės 3-66 tankų bataliono kariais.
 
Leonardas Marcinkevičius (ELTA)
 
2022.04.11; 09:00
print