V. Zelenskis: jei Ukrainos nebeliks, Baltijos šalys bus „kitos“


V. Zelenskis. Ukrainos prezidentas

Kijevas, kovo 3 d. (AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį paragino Vakarus padidinti karinę pagalbą Ukrainai, sakydamas, kad priešingu atveju Rusija užpuls likusią Europą.
 
„Jei neturite galios uždaryti dangų, tai duokite man lėktuvų!“, – spaudos konferencijoje sakė V. Zelenskis.
 
„Jei mūsų nebeliks, tai tada, sergėk Dieve, ateis eilė Latvijai, Lietuvai, Estijai“, – sakė jis ir pridūrė: „Patikėkite manimi“.
 
Jis paragino surengti tiesiogines derybas su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, sakydamas, kad tai „vienintelis būdas sustabdyti šį karą“.
 
„Mes nepuolame Rusijos ir neketiname jos pulti. Ko jūs iš mūsų norite? Palikite mūsų žemę“, – sakė jis, kreipdamasis į V. Putiną.
 
„Atsisėskite su manimi. Tik ne 30 metrų atstumu, kaip su (Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu)“, – sakė Ukrainos lyderis, turėdamas omenyje, kad V. Putinas pasaulio lyderius priima prie išgarsėjusio itin ilgo stalo.
 
V. Zelenskis, kuris vos prieš kelias savaites stengėsi nuraminti ukrainiečius dėl JAV teiginių, kad Rusija planuoja užpulti jo šalį, sakė: „Niekas nemanė, kad šiuolaikiniame pasaulyje žmogus gali elgtis kaip žvėris“.
 
Rusija tvirtina, kad nesitaiko į civilius gyventojus, nors daugybė įrodymų rodo priešingai.
 
Trečiadienį Ukraina pranešė, kad Rusijos lėktuvai pataikė į mokyklą šiauriniame Černihivo mieste, kur žuvo devyni žmonės.
 
Kijevas teigia, kad nuo tada, kai V. Putinas pradėjo invaziją, žuvo daugiau kaip 350 civilių gyventojų.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.03.03; 20:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *