V. Zelenskis kreipėsi į „Grammy” apdovanojimų ceremonijos dalyvius


V. Zelenskis kreipėsi į "Grammy" apdovanojimų ceremonijos dalyvius. EPA-ELTA nuotr.
V. Zelenskis kreipėsi į „Grammy” apdovanojimų ceremonijos dalyvius. EPA-ELTA nuotr.

Las Vegasas, balandžio 4 d. (PA Media/dpa-ELTA). Volodymyras Zelenskis specialiame kreipimesi, skambėjusiame 64-ojoje „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje, paragino muzikantus palaikyti Ukrainą „bet kokiu būdu, tik ne tyla“.
 
Ukrainos prezidentas sakė, kad muzika „pralauš“ tylą, kurią jo šalyje lėmė Rusijos pajėgų siautėjimas ir destrukcija.
 
Jo kalba skambėjo Kremliaus puolimui Ukrainoje tebesitęsiant ir toliau didėjant civilių gyventojų aukų skaičiui, o Jungtinėms Tautoms skaičiuojant, kad aukų skaičius jau siekia tūkstančius.
 
V. Zelenskis pasirodė vaizdo ryšiu prieš specialų Johno Legendo pasirodymą ir kalbėjo poetės iš Donbaso Liubos Jakimčiuk žodžiais.
„Karas. Kas galėtų būti didesnė priešingybė muzikai. Sugriautų miestų ir nužudytų žmonių tyla“, – sakė V. Zelenskis.
 
„Mūsų vaikai piešia skriejančias raketas, o ne krentančias žvaigždes. Daugiau kaip 400 vaikų buvo sužeisti, o 153 vaikai žuvo. Ir mes niekada nepamatysime jų piešiančių“.
 
„Mūsų tėvai džiaugiasi atsibudę ryte. Bombų slėptuvėse. Bet gyvi. Mūsų artimieji nežino, ar vėl susitiksime. Karas neleidžia mums pasirinkti, kas išgyvens, o kas liks amžinoje tyloje“.
 
Jis tęsė: „Mūsų muzikantai dėvi ne smokingus, o šarvines liemenes. Jie dainuoja sužeistiesiems. Ligoninėse. Net tiems, kurie jų negirdi, bet muzika vis tiek prasiveržia.
 
„Mes giname savo laisvę gyventi, mylėti, skambėti. Savo žemėje kovojame su Rusija, kuri savo bombomis neša siaubingą tylą. Mirtiną tylą“.
„Užpildykite tylą savo muzika. Užpildykite ją šiandien. Kad papasakotumėte mūsų istoriją. Pasakokite tiesą apie šį karą savo socialiniuose tinkluose, per televiziją. Palaikykite mus visais įmanomais būdais. Tik ne tyla“.
 
„Ir tada ateis taika. Į visus mūsų miestus, kuriuos karas naikina… Jie jau dabar yra legendos. Bet aš turiu svajonę, kad jie būtų gyvi. Ir laisvi. Laisvi, kaip jūs ant „Grammy“ scenos“.
 
Įrašų akademija vėliau parašė „Twitter“ tinkle: „Mūsų širdyse ir ant scenos ypatinga vieta skiriama Ukrainos žmonėms“.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.04.04; 08:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *