V. Zelenskis: Ukraina ir kaimyninės ES šalys steigia naują saugumo formatą


V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, rugpjūčio 23 d. (dpa-ELTA). Ukraina ir kelios Europos Sąjungos šalys parengė vadinamąją Kyjivo iniciatyvą regioniniam bendradarbiavimui stiprinti,  pirmadienį vakare pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
 
Jis įvardijo kaimynines Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Vengriją, taip pat Baltijos šalis Estiją, Latviją ir Lietuvą kaip dalyves ir teigė, kad durys atviros ir kitoms šalims prisijungti prie šio formato.
 
V. Zelenskis apibūdino tai kaip „labai perspektyvią mūsų darbo kryptį euroatlantinio vienijimosi srityje“, tačiau pateikė nedaug detalių, pasakydamas tik tiek, kad daugiausia dėmesio bus skiriama saugumo klausimams.
 
Savo vaizdo kreipimesi prezidentas taip pat kalbėjo apie antrąją kasmetinę Krymo platformą – aukščiausiojo lygio susitikimą, kuris antradienį vyks internetu ir kuriame kalbės Vokietijos, Japonijos, Kanados ir NATO vadovai.
 
Iš viso paskelbta daugiau kaip 50 dalyvių iš Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos. Praėjusiais metais pradėtą rengti Krymo platformą Kyjivas naudoja siekdamas sutelkti paramą Krymo pusiasalio grąžinimui Ukrainai.
 
Strategiškai svarbią Juodosios jūros teritoriją 2014 metais aneksavo Rusija, tačiau pagal tarptautinę teisę ji tebėra Ukrainos dalis.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.08.24; 08:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *