Venesuelos žvalgybos vadas pasitraukė į JAV


Atleistas Venesuelos žvalgybos vadas Manuelis Ricardas Cristopher Figuera, JAV vyriausybės duomenimis, pasitraukė į Jungtines Valstijas. „Jis yra JAV, ir jis laivas žmogus, – Vašingtone sakė JAV specialusis įgaliotinis Venesuelai Elliottas Abramsas. – Mes jo neatsivežėme į JAV, bet aš sakyčiau, jog mes džiaugiamės, kad jis yra čia“.
 
„The Washington Post“ pranešė, kad prezidento Nicolo Maduro pavasarį atleistas liūdnai pagarsėjusios žvalgybos „Sebin“ vadas nuo pirmadienio yra JAV. Laikraštis rašė, kad 55-erių M. R. C. Figuera du mėnesius buvojo Kolumbijos sostinėje Bogotoje, o tada atvyko į JAV. Tiksli jo buvimo vieta nežinoma.
 
N. Maduras po M. R. C. Figueros atleidimo apkaltino jį dirbus JAV Centrinės žvalgybos agentūrai (CŽA). JAV vyriausybė atšaukė sankcijas buvusiam žvalgybos vadui, kai šis atsuko nugarą N. Madurui.
 
JAV yra vienos griežčiausių N. Maduro kritikių ir nori priversti socialistą palikti prezidento postą. Vašingtonas remia laikinuoju prezidentu pasiskelbusį Juaną Guaido. Šis balandžio 30 dieną mėgino patraukti ginkluotąsias pajėgas į savo pusę ir išstumti N. Madurą iš valdžios.
 
Tą dieną M. R. C. Figuera nutraukė ryšius su N. Maduru, paskelbė vyriausybę kritikuojantį laišką ir nurodė iš namų arešto paleisti opozicijos lyderį Leopoldą Lopezą.
 
Vis dėlto valdžios perėmimas žlugo, nes tik nedaugelis karių remia opoziciją. Žvalgybos vadas tada buvo atleistas ir dingo iš akiračio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.27; 09:15
print