Vengrija išreiškė paramą Lenkijai ginče su ES


Lenkijos (d) ir Vengrijos (k) premjerai neketina keisti savo pozicijos nei dėl pabėgėlių padalijimo, nei dėl Konstitucijų. EPA-ELTA nuotr.

Budapeštas, spalio 9 d. (dpa-ELTA). Vengrija tapo vienintele ES šalimi, parėmusia prieštaringai vertinamą Lenkijos Konstitucinio teismo nuosprendį, kad dalis Bendrijos teisės aktų neatitinka Lenkijos konstitucijos.
 
Teismo nuosprendį lėmė „prasta Europos institucijų veikla“, teigiama vyriausybės rezoliucijoje, kurią pasirašė dešiniųjų pažiūrų premjeras Viktoras Orbanas, šeštadienį skelbė Vengrijos valstybinė naujienų agentūra MTI.
 
„Esama pastangų atimti iš šalių narių ES niekuomet neatiduotus įgaliojimus, nepakeitus ES sutarčių ir plečiant kompetencijas“, – teigiama rezoliucijoje.
 
Ketvirtadienį Lenkijos Konstitucinis teismas paskelbė sprendimą, kad dalis ES teisės aktų neatitinka Lenkijos Konstitucijos. Šalies vyriausybė sprendimą įvertino palankiai, tačiau jis Briuselyje buvo sutiktas su skepsiu.
 
Konservatyvi Lenkijos vyriausybė jau kelerius metus reformuoja šalies teismų sistemą. Kritikai kaltina ją darant spaudimą teisėjams.
Reaguodamos į šalies Konstitucinio teismo sprendimą, Prancūzija ir Vokietija paragino Lenkiją laikytis ES taisyklių.
 
Tuo metu Vengrija pati sulaukia kritikos dėl kenkimo demokratijai ir teisinės valstybės principui.
 
Vyriausybės Varšuvoje ir Budapešte palaiko viena kitą ir grasina vetuoti ES priemones, kurioms Europos Taryboje reikalingas vienbalsis pritarimas.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2021.10.10; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *