Vilma Leonavičienė: „Lietuvai geriausia reklama pasauliui – lietuvių kalbos besimokantys užsieniečiai“


Lietuvos edukologijos universitete  (LEU) esantis lietuvių kalbos ir kultūros centras (LKKC) šiais metais švenčia dešimtmetį. Centras įkurtas 2007 metais, jo tikslas buvo vienyti užsieniečius, kurie nori išmokti lietuvių kalbos, pažinti Lietuvą, jos kultūrą, gamtą, istoriją. 

Vilma Leonavičienė su studentais
Vilma Leonavičienė

Per dešimtmetį LKKC lietuvių kalbos kursus baigė daugiau nei tūkstantis studentų iš pačių įvairiausių užsienio šalių.

„Lietuvių kalbos ir kultūros centras vykdo įvairią veiklą: rengia metodinę kalbos mokymo medžiagą, priemones, dalyvauja moksliniuose tyrimuose, ES projektuose, koordinuoja NORD, Erasmus + projektus, organizuoja Baltistikos studijas studentams ir įvairaus pobūdžio lietuvių kalbos ir kultūros kursus“, – sakė centro vadovė Vilma Leonavičienė.

Rugpjūčio mėnesį vyksta lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Kiekvienais metais dalyvauja apie šimtą studentų iš daugiau nei dvidešimt pasaulio šalių. Per visus LKKC gyvavimo metus lietuvių kalbos mokėsi daugybė studentų – beveik visa Europa: „Nėra tekę mokyti studentų iš Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos, Albanijos, Serbijos ir Juodkalnijos – visų kitų Europos šalių studentai studijavę pas mus. Jie atvyksta ne tik iš Europos. Užsieniečiai noriai atvažiuoja studijuoti iš Kinijos, Japonijos, Kazachstano, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Argentinos, JAV, Brazilijos, Pietų Korėjos. Šiemet į vasaros kursus atvyksta 120 studentų iš 21 pasaulio šalies“ , – pasakojo V. Leonavičienė.

LEU LKKC centro vadovės teigimu, užsieniečiai tampa Lietuvos ambasadoriai savo šalyse: „Tai puiki žinia apie Lietuvą pasauliui. Smagiausia, kai studentai grįžta vėl ir vėl į Lietuvą – su šeimomis, su draugais, sužadėtiniais, vaikais – nori parodyti Lietuvą, Vilnių – kaip ypatingą vietą, kurioje patyrė daug svarbių gyvenimo momentų.“ Po lietuvių kalbos kursų dalis studentų grįžta studijuoti į Lietuvos universitetus, dirbti savo šalių ambasadose, plėtoja diplomatinius, mokslinius ryšius su mūsų šalimi. „Slovėnijoje slovėnas įkūrė lietuvių kalbos kabinetą savo universitete. Keli studentai rašo disertacijas, kurių temų sąsajos su Lietuvos politika, kultūra, istorija. Šiuo metu rengiamos trys tokio tipo mokslinės disertacijos“ , – sako V. Leonavičienė.

Per intensyvius lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiai išmoksta ne tik kalbėti lietuviškai, rašyti, išvysta gražiausius Lietuvos miestus, miestelius, aplanko muziejus, istorines vietas. Per neseniai pralėkusį Poezijos pavasarį Baltistų studijų programos studentai dalyvavo renginyje „Baltistų poezijos pavasaris“, kuriame skaitė šiuolaikinių lietuvių poetų eilėraščius. Užsieniečiai susipažino ne tik su šiuolaikine lietuvių poezija, tačiau pabendravo su jaunaisiais lietuvių prozininkais bei poetais. „Baltistų poezijos pavasaris“ buvo įtrauktas į tarptautinio Poezijos pavasario festivalio programą. Renginio gražiausias akimirkas galite išvysti video klipe.

Birželio 28 d., 14 val., LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31) įvyks lietuvių kalbos ir kultūros centro naujojo kabineto atidarymas, kuriame bus pristatyta LKKC veikla, būsimi darbai, pasirodys dabartiniai studentai, kurie parengė kultūrinę – lituanistinę programą.

2017.06.27; 20:30

print