Vilniaus knygų mugėje paskelbtos geriausios Metų knygos


Penktadienį Vilniaus knygų mugėje paskelbtos Metų knygos keturiose kategorijose – vaikų knygų, paauglių knygų, knygų suaugusiesiems ir suaugusiųjų poezijos.
 
Metų prozos knyga išrinkta Marijaus Gailiaus „Oro“.
 
Dėl geriausios prozos knygos suaugusiesiems taip pat varžėsi Virginijos Kulvinskytės „Kai aš buvau malalietka“, Vido Morkūno „Pakeleivingų stotys“, Dainos Opolskaitės „Dienų piramidės“ ir Jurgos Tumasonytės „Undinės“.
 
Metų poezijos knyga paskelbta Vytauto Kazielos „Alyvmedžiai“.
 
Šioje kategorijoje taip pat buvo Vaivos Grainytės poezijos rinkinys „Gorilos archyvai“, Jurgitos Jasponytės „Vartai Auštrieji“, Giedrės Kazlauskaitės „Gintaro Kambarys“ ir Alvydo Šlepiko „Mano tėvas žūsta“.
 
Metų vaikų knyga paskelbta Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“.
 
Buvo renkamasi iš šių knygų: Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilos „Strykt pastrykt!“ ir Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“.
 
Metų knyga paaugliams išrinkta Ilonos Ežerinytės „Skiriama Rivai“.
 
Konkursui taip pat buvo pateiktos Vytauto V. Landsbergio „Žalčių karalienė“, Ingos Dagilės iliustruota pažintinė Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knyga „Istorijos skanėstai“ bei Kotrynos Zylės romanas „Sukeistas“.
 
Konkursui buvo atrinktos tik tos knygos, kurios išleistos nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos iki 2019 metų rugpjūčio 31 dienos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.22; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *