Vilniaus rajono meru išrinktas R. Duchnevič


Robert Duchnevič. Oresto Gurevičiaus (ELTA) nuotr.

Sensacingai Vilniaus rajono mero rinkimus laimėjęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Robert Duchnevič tikina sieksiąs stabilizuoti savo santykius su pagrindine savo konkurente Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Jis tvirtina siūlysiantis, kad ir LLRA-KŠS, ir Centro dešinės koalicija kartu dirbtų gyventojų gerovei.
 
„Tikrai, manau, kad mes tuos santykius savo stabilizuosime ir turėsime bendrą kažkokį matymą, Nes vis tiek Lenkų rinkimų akcija turi daugumą taryboje. O man yra svarbu užtikrinti stabilumą, užtikrinti gerų darbų tęstinumą ir, aišku, ištaisyti tas problemas, apie kurias aš kalbėjau rinkimų kampanijos metu“, – po rinkimų rezultatų paskelbimo žurnalistams sakė R. Duchnevič.
 
„Aš įsivaizduoju, kad mes turėsime sėsti prie bendro stalo, sudėlioti savo programinius punktus ir, aišku, pasidalinti ir politinės įtakos sferas. Kas be ko, mane parėmė ir Centro dešinės koalicija, tai jie irgi tame procese turi dalyvauti“, – pabrėžė jis.
 
Politikas tikina bandysiąs būti meru, kuris vienys visas šias partijas.
 
„Būsiu tas žmogus, kuris bus atviras visiems. Ir aš visada akcentavau, kad visos partijos Vilniaus rajone, kadangi atstovauja gan skirtingus elektoratus, jos turi vienytis, dirbti dėl žmonių gerovės. Tai bandysiu būti būtent ta jungiamąja grandimi, kuri ir galės tai daryti“, – teigė R. Duchnevič.
 
„Aš manau, kad tai yra ne tik Vilniaus rajono, bet ir visos Lietuvos pergalė dėl to, kad mes parodėme, kad dėl kažkokių ne asmeninių ambicijų o dėl tų problemų mes galime vienytis ir ne viską lemia finansai, ne viską lemia dideli resursai ir tas administracinis aparatas, kuris buvo per daug dešimtmečių kurtas. Mes šiandieną pelnėme tą pergalę, už kurią aš esu dėkingas visiems“, – taip pat akcentavo jis.
 
R. Duknevič teigia, kad apie jo politinę komandą dar anksti kalbėti.
 
„Kitą savaitę mes vesime derybas, esu nusimatęs kelis asmenis“, – patikino jis, pažymėdamas, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius bus socialdemokratų simpatikas.
 
Naujai išrinktas Vilniaus meras akcentuoja, kad pagrindinis tikslas – švietimo problemų sprendimas savivaldybėje.
 
„Kai jau sudėliosime komandas, tai mano ir pažadas debatų metu buvo, kad mes pradėsime nuo švietimo problemų sprendimo ir tikrai peržiūrėsime, ką operatyviai galima padaryti, kad mūsų gyventojai, kurie yra nedeklaravę gyvenamosios vietos dėl šios priežasties, jie grįžtų į Vilniaus rajoną. Tai yra mūsų mokesčiai, didelis indėlis į biudžetą ir, deja, mes turime keliasdešimt tūkstančių gyventojų nedeklaruotų būtent dėl tos priežasties“, – patikino R. Duchnevič.
 
Politikas akcentavo nebijantis gauti LLRA-KŠS prašymo perskaičiuoti balsus.
 
„Demokratinėje šalyje neuždrausta skųsti, aš neprieštarausiu, jeigu reikės perskaičiuoti, tegul perskaičiuoja“, – sakė jis.
 
R. Duknevič patvirtino, kad Riešės apylinkėje skaičiuojant balsus buvo pasirodžiusi policija, kurią iškvietę LLRA-KŠS atstovai.
 
„Girdėjau, kad buvo. Girdėjau, kad tiesiog oponentai turbūt, komisijos nariai iškvietė. Nežinau priežasčių, bet buvo“, – patvirtino jis.
ELTA primena, kad suskaičiavus visus balsus Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų apylinkėse, paaiškėjo, kad rinkimus sensacingai laimėjo ir Vilniaus rajono meru tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas R. Duchnevič.
 
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, R. Duchnevič surinko 50,2 proc. balsų., o jo oponentas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Waldemar Urban – 49,07 proc. balsų.
 
Kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture W. Urban surinko 46,63 proc. rinkėjų balsų, o R. Duchnevič – 25,48 proc. balsų.
 
Antrasis turas Vilniaus rajono mero rinkimuose įvyko pirmą kartą, po dešimtmečius trukusio LLRA-KŠS valdymo. R. Duchnevičiui palaikymą pastarosiomis savaitėmis išreiškė premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo nariai iš konservatorių partijos, Vilniaus rajono Centro koalicijos atstovai bei visuomenininkas Andrius Tapinas, skiriantis didelį dėmesį kandidato R. Duchevič sėkmei prieš antrąjį rinkimų turą.
 
Vilniaus rajono savivaldybės taryboje 18 mandatus iškovojo LLRA-KŠS (49,03 proc.), 7 mandatai teko LSDP (18,82 proc.). Centro dešinės koalicija (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija) gavo 6 mandatus (17,56 proc.).
 
LLRA-KŠS turi pakankamai mandatų, kad jai nereikėtų koalicijos partnerių ir galėtų turėti daugumą savivaldybės taryboje.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2023.03.20; 00:01
print