Vilniaus rotušėje išdalyti apdovanojimai kultūros puoselėtojams


Rotušė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vilniaus rotušėje trečiadienio vakarą išdalyti kultūros apdovanojimai „Auksiniai Feniksai“.
 
„Auksinio fenikso“ skulptūros įteiktos penkių nominacijų laureatams.
 
Geriausiu metų kultūros centro vadovu tapo Zigmas Vileikis, Birštono kultūros centro direktorius. Metų kultūros ir meno kūrėju išrinktas Antanas Kazlauskas, Šilalės kultūros centro Muzikinio teatro vadovas.
 
Apdovanoti ir politikai bei verslininkai – metų kultūros rėmėju tapo verslininkas Vidmantas Fokas, o metų kultūros politiku paskelbtas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
 
Lietuvos nacionalinė filharmonija buvo apdovanota už buvimą geriausiu metų kultūros centro partneriu.
 
Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis įsitikinęs, kad kultūros kūrimui ir puoselėjimui ypač didelę reikšmę turi bendradarbiavimas, kuris lemia tik teigiamus pokyčius.
 
„Šiuo apdovanojimu deklaruojame, kad kultūros ir meno procesai vyktų profesionaliai, kokybiškai ir įdomiai, labai svarbios visos mūsų socialinės aplinkos sritys“, – pažymi R. Matulis.
 
Apdovanojimais „Auksiniai Feniksai“ pagerbiami fiziniai ar juridiniai asmenys, svariausiai prisidėję prie šalies kultūros kūrimo, plėtros, perdavimo, saugojimo bei kultūros centrų sistemos vystymo, tobulinimo ir viešinimo.
 
Tokiu būdu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrų ir jų fizinių bei juridinių partnerių svarbą, aktualizuoti kultūros centrų reikšmingumą ir aktualumą tautos ir kultūros kontekste.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.01.19; 05:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *