Vilniuje – dvyliktosios „Baltic Pride“ eitynės


Šią savaitę LGBTIQ bendruomenės organizuojamą dvyliktąjį „Baltic Pride“ festivalį šeštadienį užbaigs eitynės už lygybę ir taiką.
 
Eitynių dalyviai ketina Gedimino prospektu nuo Bernardinų sodo per Lukiškių aikštę keliauti iki Baltojo tilto, kur įvyks koncertas.
 
„Mes esame laisvės, demokratijos, pamatinių žmogaus teisių ir lygių galimybių pusėje. Tikimės, kad „Baltic Pride“ 2022 eitynės „Už lygybę ir taiką“ bei kiti festivalio renginiai suburs daugybę šioms vertybėms neabejingų žmonių ir taps mūsų visuomenę buriančiu ir jungiančiu reiškiniu“, – pabrėžia renginio organizatorius Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko.
 
„Baltic Pride“ festivalio organizatoriai renginiuose tikisi sulaukti apie 10 tūkst. dalyvių.
 
 Nors Seime jau keleri pastarieji metai kaip suremtos ietys dėl tos pačios lyties porų teisių Lietuvoje, į šeštadienį sostinėje vyksiančias „Baltic Pride“ eitynes, panašu, net iniciatyvą palaikantys Seimo nariai nesiveržia. Tik kelių parlamentinių jėgų politikai už LGBTIQ bendruomenės teises pasisakančiame renginyje dalyvaus aiškiai parodydami, kad atstovauja konkrečiai politinei partijai.
 
Eitynėse veikiausiai nepamatysime ir nė vieno iš valstybės vadovų. Kaip Eltai teigė jų atstovai, nei prezidentas Gitanas Nausėda, nei premjerė Ingrida Šimonytė, nei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen renginyje dalyvauti negalės.
 
„Baltic Pride“ eitynių metu Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą Katedros aikštėje organizuoti ir susirinkimą, kurio metu bus meldžiamasi už krikščioniškas vertybes. Šį renginį organizuoja katalikų pasauliečių judėjimas „Katalikų Tradicija“.
 
Taip pat Vilniaus savivaldybė yra gavusi keletą netinkamai užpildytų pranešimų apie planuojamus susirinkimus, kuriuose dalyvių skaičius neviršys 15 asmenų.
 
Siekiant išvengti galimų provokacijų ar neramumų renginio metu budės sustiprintos policijos pajėgos. Policijos pareigūnai pasilieka galimybę neįleisti į renginio teritoriją riziką viešajai tvarkai keliančių asmenų, tikrinti jų daiktus.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.06.04; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *