Vilniuje viešintis Bučos meras: miestas stengiasi grįžti į normalų gyvenimą


Ukrainos Bučos meras Anatolijus Fedorukas su pavaduotoja Mykhailyna Skoryk-Shkarivska. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vilniuje penktadienį viešintis Bučos meras Anatolijus Fedorukas sako, kad jo vadovaujamas miestas stengiasi grįžti į normalų gyvenimą. Visgi, pažymi jis, kol kas tam trūksta plačios ir tvarios tarptautinės finansinės paramos.
 
„Savo vaisių duoda tik dvišalis bendradarbiavimas ir turimos partnerystės su atskiromis savivaldybėmis. Visa kita – tik kalbos apie dideles perspektyvas ir ateities planus. Ne daugiau“, – interviu Eltai sakė A. Fedorukas.
 
Rusijos brutalumo Ukrainoje simboliu tapusios Bučos meras A. Fedorukas su savo pavaduotoja, Irpinės miesto tarybos nare Mykhailyna Skoryk-Shkarivska, aplankė Vilniaus Rotušėje veikiančią virtualios realybės instaliaciją „Emocinis lūžis“.
 
Ukraina ir Vakarų šalys kaltina Rusiją įvykdžius karo nusikaltimus, kai išvedus Rusijos pajėgas prie Kyjivo aptikta šimtai kūnų. Prieš Rusijos invazijai vasario 24 d. prasidedant, Buča buvo šeimų pamėgtas Kyjivo priemiestis, turėjęs apie 37 tūkst. gyventojų. Apsuptas pušyno miestelis yra maždaug už 30 kilometrų į šiaurės vakarus nuo sostinės.
 
Skaičiuojama, kad, Rusijos pajėgoms užėmus miestelį, jame buvo likę maždaug 4 tūkst. gyventojų. Kovo 31 d. išvedus Rusijos pajėgas, Bučos meras Anatolijus Fedorukas balandžio 1 d. paskelbė, kad miestas „išlaisvintas“.
Parodoje „Emocinis lūžis”. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
AFP žurnalistai į Bučą atvyko kitą dieną. Dairydamiesi po nuniokotą miestelį, jie aptiko Jablunskos gatvę, vieną ilgiausių Bučoje, su 20 kūnų civiliais drabužiais, išsibarsčiusių per kelis šimtus metrų. Vienas vyras buvo nukritęs nuo dviračio, kito rankoje dar buvo pirkinių krepšys. Dar vienas vyras buvo už nugaros surištomis rankomis. Mažiausiai du iš jų turėjo žaizdų galvoje. Palaikai atrodė taip, lyg būtų gulėję ant žemės mažiausiai kelias dienas.
 
Per mėnesį trukusią Rusijos pajėgų okupaciją atsirado dvi didelės masinės kapavietės, skirtos laikinai palaidoti kūnus, nes trys miesto kapinės dėl kovų buvo nepasiekiamos. Pasak vietos policijos vado Vitalijaus Lobaso, Rusijos pajėgoms pasitraukus, buvo aptikta maždaug 400 kūnų – masinėse kapavietėse arba palaidoti soduose, o kai kurie gulėjo lauke.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.01; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *