Vilnius švenčia gimtadienį: šviečia TV bokštas, tiltai ir paminklai


Vilnius pasitinka 698-ąjį gimtadienį. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vilnius pirmadienio vakarą šviesiai suspindo – sostinė švenčia 698-ąjį gimtadienį.
Vilnius. 698-asis gimtadienis Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
Nušvito keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvito ir Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Radijo stotis M-1, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ir Vilniaus šviesų festivalis dovanojo miestui linksmiausią gimtadienio žvakutę – šviesos instaliaciją ant TV bokšto. Buvo galima grožėtis, kaip TV bokštas kas valandą „šoka“ pagal populiarias lietuviškas dainas. Visa tai gyvai stebėti buvo galima www.m-1.fm
 
Pirmadienį nuo pirmojo Vilniaus paminėjimo sukanka 698-eri metai, tad sostinė pakvietė švęsti kartu ir pasiūlė saugiai smagių pramogų.
Skaniai švęsti namuose norintiems – iki sausio 31 d. specialūs pasiūlymai iš Vilniaus restoranų – juos galima rasti „Wolt“ ir „Bolt Food“ programėlėse.
 
Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ taip pat parengė staigmenų: gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius „Facebook“ paskyroje.
 
Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“, skelbiama savivaldybės pranešime. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.
 
Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebuvo, tačiau pirmadienį, tamsiu paros metu, ant rotušės fasado praeiviai galėjo išvyst įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.26; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *