Visuotinio šaukimo klausimą svarstys Valstybės gynimo taryboje


Lietuvos kariuomenės paradas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr. 2012.12.23

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad visuotinės karo prievolės klausimą ketinama aptarti Valstybės gynimo taryboje. Šalies vadovas akcentuoja, kad toks sprendimas turėtų derėti su valstybės galimybėmis.
 
„Mes tikrai apsvarstysime šį klausimą (visuotinę karo prievolę – ELTA) Valstybės gynimo taryboje. Manau, kad mūsų visuotinis šaukimas turi derėti su mūsų galimybėmis, mūsų infrastruktūra“, – ketvirtadienį lankydamasis Marijampolėje kalbėjo G. Nausėda.
 
Lietuvos pasididžiavimas – Lietuvos ginkluotosios pajėgos. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) pristatė Visuotinės karo prievolės galimybių vertinimo studiją.
 
Studijoje numatomi du galimi visuotinio šaukimo modeliai: kasmet būtų šaukiama apie 6100 18–19 metų vaikinų arba kasmet šaukiama apie 11900 18–19 metų vaikinų ir merginų.
 
Išplatintoje studijoje pabrėžiama, kad studija nėra siūlymas įvesti visuotinę karo prievolę, o pateiktas vertinimas dėl galimo pašaukimo asmenų skaičiaus, šaukimui reikalingų resursų, nauda ir galimos implikacijos, jei toks sprendimas būtų priimtas.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.01.28; 06:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *