Vladimiras Putinas neigia kaltę


Rusijos prezidento Vladimiro Putino teigimu, tarptautinė bendruomenė nepateikė jokių įrodymų, kad Maskva stovėjo už „Malaysia Airlines“ skrydžio MH17 numušimo.
 
„Tai, ką mes matėme ir kas yra pateikiama kaip Rusijos kaltės įrodymai, mūsų visiškai netenkina. Ten nėra jokių įrodymų ir viskas, kas buvo pateikta, apie nieką nesako“, – pareiškė V. Putinas.
 
Trečiadienį Jungtinė tyrėjų grupė (JIT) pateikė kaltinimus žmogžudystėmis keturiems vadinamosios Donecko Liaudies Respublikos pareigūnams – trims rusams ir ukrainiečiui – dėl jų vaidmens numušant „Boeing 777“ lėktuvą virš Donbaso 2014-ųjų liepos 17 d. Kaip JIT jau skelbė anksčiau, MH17 buvo numuštas pasinaudojant iš Rusijos atgabenta raketų sistema „Buk“.
 
Nors tyrėjai tiesiogiai nekaltino jokių Rusijos kariškių ar Kremliaus, JIT išplatino garso įrašą, kuriame girdimas 2014 m. liepos 11 d. vykęs pokalbis tarp V. Putino patarėjo Vladislavo Surkovo ir aukšto separatistų pareigūno Aleksandro Borodajaus.
 
Tyrėjų paviešintame pokalbyje telefonu A. Borodajus prašo V. Surkovo karinės paramos iš Rusijos.
 
Savo ruožtu V. Surkovas separatistui atsako, esą jis kalbėjo „pačiai aukščiausiais vadais, aukštesnių nesugalvosi, kurie stovi už visos šitos karinės istorijos“. Pasak V. Surkovo, vadai patvirtino, kad karinė parama separatistams jau keliauja.
 
Tuo tarpu V. Putinas bandė kaltę dėl MH17 numušimo suversti Ukrainai.
„Kas davė leidimą skrydžiams virš karo zonos? Ar Rusija? Ne. Kur buvo naikintuvai? Yra daugybė klausimų, bet į juos nėra atsakoma. Jie tiesiog pasirinko kaltuosius ir viskas. Toks tyrimas mūsų netenkina“ – sakė V. Putinas.
 
Ukraina ir Vakarai kaltina Donbaso separatistus civilinio lainerio numušimu pasinaudojus Maskvos suteikta „Buk“ raketų sistema. Rusija nuo pat katastrofos bet kokius katlinimus neigia ir tikina neva Ukraina numušė MH17.
 
Keturių kaltinamųjų MH17 byloje teismas Nyderlanduose prasidės kitąmet kovą. Trys rusai bus teisiami už akių, nes Rusija neketina išduoti kaltinamųjų Nyderlandams.
 
Tuo tarpu ukrainiečio bus ieškoma, o jei pavyks jį sulaikyti, kaltinamasis bus perduotas teismui, teigė Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko.
 
„Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing 777“, vykdęs reisą MH17, buvo numuštas 2014 m. liepos 17 d. virš Donecko Liaudies Respublikos kontroliuojamų teritorijų Rytų Ukrainoje. Katastrofos metu žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės, iš jų – 80 vaikų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.21; 00:30
print