Vokietija toliau didina išlaidas gynybai


 Vokietija kitais metais dar labiau priartės prie NATO tikslo skirti gynybai 2 proc. savo BVP.
 
Šalis informavo Aljansą, kad 2020-aisiais jos išlaidos gynybai sieks 50,25 mlrd. eurų. Ši suma, skaičiuojama, atitiks 1,42 proc. BVP. NATO valstybių tikslas yra 2 proc. BVP.
 
NATO būstinėje Briuselyje viliamasi, kad tokioms šalims, kaip Vokietija, padidinus išlaidas gynybai, bus sušvelnintas ginčas dėl sąžiningesnio naštos pasidalijimo Aljanse. Todėl visos sąjungininkės paragintos dar prieš gruodį Londone vyksiantį NATO viršūnių susitikimą pateikti naujas savo prognozes 2020 metams.
 
Vokietijos kitiems metams planuojama 50,25 mlrd. eurų suma yra maždaug 6,2 proc. didesnė, lyginant su 47,32 mlrd., kuriuos buvo ketinama gynybai skirti šiemet.
 
NATO viršūnių susitikime praėjusiais metais JAV prezidentas Donaldas Trumpas neatmetė savo šalies išstojimo iš Aljanso galimybės, jei visos NATO partnerės nedelsiant neskirs gynybai 2 proc. savo BVP. Jis jau kurį laiką piktinasi nesąžiningu naštos pasidalijimu NATO ir pirmiausiai Vokietiją kritikuoja dėl palyginti mažos gynybos išlaidų dalies valstybės biudžete.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.18; 12:00
print