Vokietijoje sulaikytas spėjamas grasinamų laiškų politikams ir žurnalistams autorius


Vokietijos specialiosios tarnybos. EPA – ELTA nuotr.

Vokietijos pareigūnai Berlyne sulaikė vyrą, kuris, kaip įtariama, nuo 2018 metų vidurio rašė grasinamus laiškus žinomiems šalies visuomenės veikėjams, žurnalistams ir politikams, tarp kurių yra ir Bundestago deputatų.
 
Tai sakoma antradienį paskelbtame Frankfurto prie Maino prokuratūros ir Heseno baudžiamųjų bylų žinybos (LKA) pranešime.
 
Tyrėjų duomenimis, bedarbis 53 metų amžiaus Vokietijos pilietis nuo 2018 metų rugpjūčio siuntinėjo grasinamus laiškus grupuotės „NSU 2.0“ vardu. Jos pavadinimas, iš visko sprendžiant, turėjo asocijuotis su liūdnai pagarsėjusia neonacistine grupuote „Nacionalsocialistų pogrindis“ (Nationalsozialistischer Untergrund, NSU). Įtariamasis anksčiau jau buvo patekęs į teisėsaugos institucijų akiratį, jis ne kartą teistas, taip pat ir už nusikaltimus, susijusius su dešiniuoju ekstremizmu.
 
Šiuo metu pareigūnai analizuoja jo bute rastas informacijos laikmenas. Iki kovo vidurio adresatai gavo mažiausiai 133 grasinamus laiškus, išsiųstus „NSU 2.0“ vardu.
 
NSU buvo įkurta 1998 metais. Jos branduolį sudarė trys žmonės – Beate Zschäpe, Uwė Mundlosas ir Uwė Böhnhardtas. Manoma, kad nuo 2000 iki 2007 metų jie VFR teritorijoje nužudė aštuonis turkus ir vieną graiką, taip pat policininkę, tačiau taip ir nepakliuvo į pareigūnų akiratį. 2011 metais teisėsaugos institucijos tik atsitiktinai aptiko grupuotės pėdsakus.
 
U. Mundlosas ir U. Boehnhardtas nusišovė, o B. Zschäpe pati prisistatė į policiją, prieš tai pamėginusi paslėpti svarbius įkalčius. 2018 metais ji buvo pripažinta kalta dėl 10 nužudymų ir nuteista kalėti iki gyvos galvos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.05; 06:00
print