Vokietijos policija atlieka kratas, tirdama 100 kilogramų aukso monetos vagystės bylą


Aukso moneta

Apie 120 Berlyno teisėsaugos institucijų darbuotojų atlieka kratas Vokietijos sostinės lombarduose ir juvelyrinių dirbinių parduotuvėse. Kaip pranešė trečiadienį žurnalas „Spiegel“, tai susiję su 100 kilogramų aukso monetos vagyste iš Bodės muziejaus 2017 metais.
 
Berlyno prokuratūros pranešime nepatikslinama, dėl kokios konkrečiai bylos atliekamos kratos. „Įtariamieji galėjo naudoti pavogtą auksą suklastotoms monetoms gaminti“, – sakoma jame.
 
Šių metų vasarį Berlyno apygardos teismas muziejaus eksponato vagystės byloje nuteisė kalėti tris vyrus. Du nusikaltėliai už vagystę gavo po 4,5 metų kalėjimo. Buvusiam muziejaus darbuotojui už bendrininkavimą buvo skirta 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
 
Bet monetos taip ir nepavyko rasti. Tyrėjų nuomone, nusikaltėliai supjaustė ją iškart po vagystės ir pardavė dalimis.
 
53 centimetrų skersmens aukso moneta „Big Maple Leaf“ („Didelis klevo lapas“) buvo pagrobta naktį į 2017 metų kovo 27-ąją. Vagys įsigavo į muziejų pro langą, o grobį iki automobilio nusivežė karučiu. Aukso dalelių buvo rasta automobilyje ir ant vagišių drabužių.
 
Oficialus monetos nominalas – 1 mln. Kanados dolerių (apie 700 tūkst. eurų). Berlyne ji buvo eksponuojama nuo 2010 metų. Iš aukštos prabos tauriojo metalo nukalto objekto rinkos vertė siekė 4 mln. eurų.
 
Ši aukso moneta Kanadoje buvo nukaldinta 2007 metais Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II garbei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.17; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *