Vokietijos vandenyse atnaujintas „Nord Stream 2“ dujotiekio tiesimas


„Nord Stream 2“. EPA-ELTA foto

Rusijos laivas atnaujino kontraversiškai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą Baltijos Jūroje. Tai bus jau antrasis dujotiekis tiesiogiai sujungsiantis Rusiją ir Vokietiją, praneša naujienų agentūra dpa.
 
„Laivas „Fortuna“ šiuo metu dirba Vokietijos vandenyse, pagal valdžios išduotus leidimus apie kuriuos buvo skelbta“, – sakė projekto atstovas spaudai, turėdamas omenyje anksčiau šią savaitę Vokietijos federalinės laivybos ir hidrografinės tarnybos (BSH) išduotą leidimą.
 
Tiesiami du kilometrai dujotiekio po to, kai BSH nustatė, kad darbų vietoje nėra migruojančių paukščių, kuriems būtų reikalinga apsauga, ir, kad nereikia laukti iki gegužės pabaigos, kaip planuota anksčiau.
 
Vamzdžius dabar galima nutiesti ant jūros dugno ir vėliau prijungti prie dujotiekio. Dviejų kilometrų atkarpa tęsiasi Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.
 
Be to, kitas rusų laivas „Akademik Čerskij“ įgyvendina projektą Danijos vandenyse.
 
Vokietijos gamtosaugininkai sausio mėnesį kreipėsi į BSH prašydani neišduoti leidimo darbų vykdymui dėl migruojančių paukščių.
 
Dujotiekio tiesimas beveik baigtas. Vokietijos vandenyse dar lieka nutiesti dvi 13,9 km ir 16,8 km vamzdyno atkarpas.
 
Šią savaitę JAV prezidento administracija panaikino sankcijas bendrovėms dėl dujotiekio tiesimo aiškindama, kad to reikia dėl JAV interesų, bet tuo pačiu pabrėžė, kad ir toliau nepritaria projektui.
 
„Nord Stream 2“ dujotiekio projektą kritikuoja JAV, Ukraina ir kai kurios kitos Europos šalys, įskaitant Lietuvą, nes jis padidins Europos energetinę priklausomybę nuo Rusijos, kuri galės tiekti dujas be tranzito per Ukrainą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.24; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *