Vokietijos žvalgyba tikisi dar daugiau Rusijos propagandos ir šnipinėjimo


Žiūronai. Slaptai.lt nuotr.

Berlynas, rugpjūčio 17 d. (dpa-ELTA). Vokietijos vidaus žvalgybos tarnyba trečiadienį pareiškė, kad artimiausiais mėnesiais tikisi dar daugiau Rusijos propagandos ir šnipinėjimo veiklos.
 
„Rusija ypač naudojasi klausimais, susijusiais su energijos tiekimu Europoje, kaip… svertu“, – sakoma Federalinės konstitucijos apsaugos tarnybos pareiškime.
 
Tikslingu melagingos informacijos, pavyzdžiui, apie dujų trūkumą ir kainų didėjimą, skleidimu buvo bandoma Vokietijoje sukelti baimę dėl energijos ir maisto trūkumo, kuris esą gali kelti grėsmę šalies egzistavimui, teigė biuras.
 
„Tikėtina, kad Rusijos propaganda plinta ekstremistų sluoksniuose ir kursto sąmokslo naratyvus, siekdama įvaryti pleištą į mūsų visuomenę“, – tęsiama pareiškime.
 
Taip pat tikimasi, kad Rusijos valstybė „dar labiau intensyvins ir adaptuos savo politinės ir karinės žvalgybos pastangas“, teigė biuras.
 
Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis ekonomikai yra temos, kurias politiniai ekstremistai gali instrumentalizuoti, teigė biuras.
 
Tačiau tarnybos vadovas Thomas Haldenwangas pareiškime pabrėžė, kad kol kas „nėra jokių plačiai paplitusių antivalstybinių protestų ar smurtinių masinių riaušių požymių“.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.08.18; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *