VSAT kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų


VSAT kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų. VSAT nuotr.

Lietuvos pasieniečiai kolegoms iš Ukrainos ir jų tarnybiniams šunims surengė dviejų savaičių pratybas, kuriuose keturkojai mokomi aptikti minas, sakoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime.
 
VSAT Kinologijos centre Mickūnuose, Vilniaus rajone, ir kitose specialiai pritaikytose vietose antrą savaitę tęsiasi specializuoti mokymai Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos kinologams ir jų augintiniams. Pratybose dalyvauja 5 Ukrainos pasieniečiai kinologai iš įvairiuose šios šalies regionuose veikiančių sienos apsaugos padalinių su 5 savo keturkojais. Tai yra Ukrainos sieną saugantys vokiečių, belgų ir olandų aviganiai bei foksterjeras.
 
Kolegas ir jų šunis Lietuvos pasieniečiai pasitiko prie Ukrainos sienos su Lenkija ir savo specializuotu tarnybiniu transportu atvežė į Lietuvą, o šios savaitės pabaigoje vėl parveš iki Ukrainos sienos.
 
VSAT ekspertai kolegoms ir jų augintiniams parengė specialią dviejų savaičių mokymų programą, kurios tikslas – apmokyti Ukrainos pasieniečių šunis ieškoti minų. Pratybų metu šunys minas mokomi rasti žemėje, griuvėsiuose, transporto priemonėse bei geležinkelyje.
Be VSAT kinologijos specialistų, kolegas iš Ukrainos apmokyti padeda ir Estijos karo policijos instruktorius.
 
Lietuvos pasieniečiai kolegoms iš Ukrainos bei jų tarnybiniams augintiniams suteikė ne tik galimybę įgyti labai reikalingus ir kare su Rusija praversiančius įgūdžius, bet ir pasirūpino visomis su šiais mokymais, apsilankymu ir gyvenimu Lietuvoje susijusiomis išlaidomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.03; 05:00
print