Vyriausybė trečiadienį prezidentui turėtų pateikti kandidatūrą į Lietuvos ambasadorius JAV


Lietuvos ambasadorė Audra Plepytė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį Vyriausybė tvirtins nutarimą, kuriuo prezidentui Gitanui Nausėdai bus siūloma atšaukti ambasadorę prie Jungtinių Tautų Audrą Plepytę iš šiuo metu einamų pareigų ir paskirti ją Lietuvos diplomatinės atstovybės Junginėse Amerikos Valstijose vadove. Tuo tarpu ambasadai prie Jungtinių Tautų atstovauti siūlomas diplomatas Rytis Paulauskas, šiuo metu vadovaujantis Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentui.
 
Kaip numatyta Vyriausybės nutarime, ambasadorė A. Plepytė ir diplomatas R. Paulauskas naujas diplomatines pareigas turėtų pradėti eiti šių metų gegužės 18 d.
 
Vyriausybės nutarime taip pat nurodoma, kad Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Vokietijos Federacinėje Respublikoje siūloma skirti Ramūną Misiulį. Ambasadorius naujas pareigas turėtų pradėti eiti šių metų gegužės 10 d. Tuo tarpu diplomatinės atstovybės prie Europos Tarybos vadovu nuo gegužės 26 d. turėtų būti paskirtas Užsienio reikalų ministerijos teisės ir tarptautinių sutarčių departamento direktorius Andrius Namavičius.
 
ELTA primena, kad su kandidatais į diplomatinių atstovybių vadovų postus balandžio 12 d. susitiko prezidentas Gitanas Nausėda. Būtent jis spręs, ar patvirtinti Vyriausybės pateiktas ambasadorių kandidatūras.
 
Dar vasario pradžioje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) pristatė keturis kandidatus į ambasadas užsienyje. Tarp pateiktų kandidatų buvo ir kadencijas baigę ministrai Raimondas Karoblis bei Linas Linkevičius. Tačiau prezidento sprendimu jie nebuvo paskirti į ambasadas JAV ir Europos Sąjungoje. Šalies vadovas tokį sprendimą argumentavo, esą buvusiems Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministrams būtinas „politinis atšalimas“.
 
Lietuvos ambasadoje Vašingtone vadovo nėra nuo praėjusių metų rugpjūčio, o Vokietijoje – nuo praėjusių metų spalio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.21; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *