Vyriausybė visapusiškai prisidės prie lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose


Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Suvalkuose susitikęs su šio miesto prezidentu CzesBawu Renkiewicziumi, dar kartą pareiškė paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą bei poreikiui turėti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę šiame Lenkijos mieste. Akcentuota, kad šį projektą ypač aktualu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

„Mes laukiame ir tikimės greitų sprendimų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. Jeigu reikės, Lietuvos Respublikos Vyriausybė visapusiškai prisidės tiek prie lietuvių švietimo ir kultūros centro, tiek ir prie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės įsteigimo Suvalkuose“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Dar pernai metų pradžioje į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančios Lenkijos lietuvių šeimos dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Svarstoma galimybė šią grupę įrengti minėto kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą. Kaip laikinas sprendimas galėtų būti lietuviškos grupės įkūrimas viename iš Suvalkuose esančių lenkiškų darželių. 

Per susitikimą su Suvalkų prezidentu pasidžiaugta itin gerais Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių santykiais. Premjeras pabrėžė, kad Suvalkai lietuviams yra plačiai žinomi, tai – vartai ne tik į Lenkiją, bet ir į kitas Europos šalis. Ministras pirmininkas teigė visuomet remiąs Lietuvos ir Lenkijos miestų partnerystę ir ypač besidžiaugiantis, kad Suvalkai yra aktyviausias miestas partneris Lenkijoje. Šis regioninis bendradarbiavimas turi būti ir toliau skatinamas.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vyriausybės vadovas taip pat dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose Suvalkų šv. Jėzaus širdies bažnyčioje, kur pasveikino vietos lietuvius.

Vizitą Suvalkuose premjeras baigė dalyvavimu su Lenkijos lietuviais iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Šv. Mišios ir priėmimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Suvalkuose vyko pirmą kartą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.11; 05:00

print