„Washington Post“: JAV privačiai prašo Ukrainos viešai neskelbti, kad nesiderės su Rusija


The Washington Post leidinys

Vašingtonas, lapkričio 6 d. (ELTA). Prezidento Joe Bideno administracija privačiai ragina Ukrainos vadovus parodyti, kad jie yra pasirengę derėtis su Rusija, ir atsisakyti viešos pozicijos, jog jie nedalyvaus taikos derybose, kol prezidentas Vladimiras Putinas nebus nušalintas nuo valdžios, šeštadienį pranešė „Reuters“, remdamasi laikraščiu „Washington Post“.
 
Laikraštis citavo neįvardytus žmones, susipažinusius su diskusijomis, kurie teigė, kad Amerikos pareigūnų prašymo tikslas nėra priversti Ukrainą sėsti prie derybų stalo, o tik apskaičiuotas bandymas užtikrinti, kad Kyjivas išlaikytų kitų valstybių, kurių rinkėjai baiminasi, jog karas užsitęs dar daug metų, paramą.
 
Straipsnyje teigiama, kad diskusijos iliustruoja sudėtingą J. Bideno administracijos poziciją dėl Ukrainos, kai JAV pareigūnai viešai žada remti Kyjivą didžiulėmis pagalbos sumomis „tiek, kiek reikės“, kartu tikėdamiesi išspręsti aštuonis mėnesius trunkantį konfliktą, kuris padarė didelę žalą pasaulio ekonomikai ir sukėlė branduolinio karo baimę.
 
Laikraščio teigimu, JAV pareigūnai pritaria savo kolegų iš Ukrainos vertinimui, jog V. Putinas kol kas rimtai nesirengia derėtis, tačiau pripažino, kad Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atsisakymas derėtis sukėlė susirūpinimą kai kuriose Europos, Afrikos ir Lotynų Amerikos šalyse, kur labiausiai jaučiamas karo poveikis maisto ir degalų kainoms.
 
„Kai kurie mūsų partneriai iš tiesų jaučia nuovargį dėl Ukrainos“, – „Washington Post“ citavo vieną neįvardytą JAV pareigūną.
Joe Bidenas. EPA-ELTA nuotr.
 
Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo taryba, paklausta, ar pranešimas yra tikslus, iš karto nekomentavo, o Valstybės departamento atstovas spaudai atsakė: „Mes tai sakėme anksčiau ir pakartosime dar kartą: veiksmai kalba garsiau nei žodžiai. Jei Rusija yra pasirengusi deryboms, ji turi nutraukti savo bombardavimus bei apšaudymus raketomis ir išvesti savo pajėgas iš Ukrainos. Kremlius toliau eskaluoja šį karą. O savo nenorą rimtai dalyvauti derybose jis parodė dar prieš pradėdamas plataus masto invaziją į Ukrainą“.
 
Atstovas spaudai taip pat atkreipė dėmesį į V. Zelenskio penktadienį išsakytas pastabas: „Mes esame pasirengę taikai, sąžiningai ir teisingai taikai, kurios formulę jau ne kartą išsakėme“.
 
JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake‘as Sullivanas penktadienį lankydamasis Kijeve sakė, kad Vašingtono parama Ukrainai išliks „tvirta ir nepajudinama“ ir po ateinantį antradienį vyksiančių Kongreso kadencijos vidurio rinkimų.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2022.11.07; 06:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *