„Welt“: kaip Ch. Lambrecht vilkino ginklų tiekimą Ukrainai


Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht. EPA – ELTA foto

Berlynas, kovo 31 d. (ELTA). Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht kelias savaites atidėliojo ginklų pristatymą Kijevui, nors šalies gynybos pramonė siūlėsi užpildyti Bundesvero ginkluotės spragas, jeigu jų atsirastų suteikus Ukrainai karinę pagalbą.
 
Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „Welt“, remdamasis savo šaltiniais.
 
Leidinio žiniomis, koncernas „Rheinmetall“ dar vasario 28 d. nusiuntė Gynybos ministerijai daugiau kaip pusės milijardo eurų vertės ginkluotės sąrašą. Kompanija buvo pasirengusi patiekti ją Ukrainai arba Bundesverui, jeigu iš pastarojo atsargų Kijevui būtų suteikta skubi karinė pagalba. Bet „Rheinmetall“ bent jau iki kovo 25 d. taip ir nesulaukė atsakymo į savo pasiūlymą.
 
Į sąrašą buvo įtraukti pabūklai, oro gynybos sistemos, tankai, šarvuočiai, mobiliosios stebėjimo sistemos, autobusai ginklams gabenti, medicinos technika ir net lauko ligoninė.
 
„Welt“ taip pat rašo, kad Berlynas iki šiol savo iniciatyva taip ir nepatiekė Kijevui naujos ginkluotės, išskyrus 5,1 tūkst. prieštankinių raketų, kuriais ukrainiečiai patys nusipirko iš kompanijos „Dynamit Nobel Defence“ Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.
 
Vasario 26 d. VFR vyriausybė pirmą kartą pritarė ginkluotės tiekimui į Ukrainą. Berlynas priėmė sprendimą nusiųsti Kijevui 1 000 prieštankinių ginklų ir 500 raketų „Stinger“.
 
Kovo 14 d. buvo sužinota, jog Vokietijos vyriausybė dėl saugumo nusprendė nebeskelbti informacijos apie ginklų tiekimą Ukrainai.
 
Anksčiau Ch. Lambrecht pareiškė, kad Vokietija pagal apimtį yra antroji ginklų tiekėja Ukrainai.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.04.02; 08:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *