Kaip ir buvo galima tikėtis, cunamio sukeltos avarijos Fukushimos (Japonija) branduolinėje jėgainėje išprovokavo naujus žaliųjų ir šiaip GAZPROM draugelių protestus prieš branduolinę energetiką Vokietijoje.
Vokietijos dienraštis „Sűddeutsche Zeitung“ šiandien vėl cituoja veikėjus, kurie primena, kad iš 17 Vokietijoje veikiančių reaktorių 8 senesnieji yra esą labai nesaugūs, nes jų kupolai atlaikytų tik sportinių ir mažų lėktuvėlių atsitrenkimus.
Prieš keletą mėnesių kancelerei Angelai Merkel buvo pavykę laimėti mūšį už reaktorių darbo pratęsimą, visiškai logiškai pareiškus, kad tai skrydžių saugos, o ne branduolinio nesaugumo problema, bet dabar vėl pilasi mitingai, protestai ir verskmingi straipsniai. Visi juk žino, kad nieko saugiau už GAZPROM ir rusiškos naftos kompanijų paslaugas nėra ir negali būti.
Reiškiamas nerimas dėl to, kad Baden-Württembergo žemėje esantis Neckarwestheimo reaktorius ir Hesseno Biblis yra teotiškai seismiškai aktyvesnėje zonoje.
Laikraštis pasakoja, kokia baisi galėjo būti (bet nebuvo) 2006 metų avarija Švedijoje, kai įvykus trumpam jungimui nesuveikė du iš keturių aušinimo sistemą turėjusių paleisti generatorių. Personalas paleido juos rankiniu būdu, bet kas būtų buvę, jeigu būtų nespėjęs, verkia paniką skleidžiantis laikraštis…
Lietuvoje artimiausiu metu turėtų iš visų pakampių išlįsti žalieji ir papasakoti mums daug daugiau baisių istorijų bei pasmerkti visus, kas drįso net pagalvoti apie atominę energetiką. Turint omenyje, kad energetikos ministras Arvydas Sekmokas projektą ir taip vykdo „labai sėkmingai“ – „pagalba“ tikrai bus svari. Tik va Kaliningrado statytojus ta Fukushima vargu ar išgąsdins. Tad kai išgirsite cypaujant Lietuvos žaliuosius panikierius – atsminkite, kad saugūs esame tik pirkdami viską iš rusų. Kuo brangiau – tuo daugiau saugumo.
Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: straipsnio autorius Tomas Čyvas.
2011.03.17