Ukrainoje „žmogus-mįslė” sudarė fiktyvų sandėrį dujų pramonėje


Žordi Sarda Bonvejus du mėnesius vedė derybas su Ukrainos vyriausybe, atstovaudamas Ispanijos dujų kompanijai, pasakoja “The New York Times”. „Buvo kalbama apie investicijas į suskystintų dujų terminalo statybas prie Juodosios jūros, kontrakto suma – 1 mlrd. dolerių“, – rašo žurnalistas Andrew Krameris.

Praėjusį pirmadienį Kijeve Sarda Bonvejus dalyvavo pasirašant susitarimą. „Bet tik bėda, kad toji kompanija – “Gas Natural Fenosa” – niekada nėra girdėjusi apie tokį žmogų,“ – pabrėžia laikraštis. Tuojau po ceremonijos “Gas Natural” pareiškė, kad nesudarė jokių kontraktų dėl investicijų į suskystintų dujų terminalo statybas Ukrainoje, šiuo momentu netyrinėja jų projektų ir neturi atstovų, dirbančių Ukrainoje šiuo klausimu.

Ukrainos valdininkai padarė išvadą, kad Sarda Bonvejus (jeigu tai jo tikroji pavardė) – tikrai nėra “Gas Natural” atstovas. Kas paskatino tą žmogų sudaryti susitarimą, kol kas neaišku, rašo korespondentas: „Atrodo, jis neturėjo finansinės naudos“. Pasirašymo ceremonijoje jis nervinosi, dažnai kalbėjo mobiliuoju telefonu, atsisakė bendrauti su žurnalistais.

“Reuters” agentūra paskelbė telefoninį pokalbį su kažkokiu vyriškiu, kuris prisistatė kaip S.Bonvejus. Jis sakė, kad pasirašė susitarimą, neturėdamas “Gas Natural” įgaliojimų: „Maniau, kad galiu pasirašyti, o paskui viską suderinti su kompanija“.

Skandalas turi ir šalutinį skambesį, pabrėžia laikraštis. Terminalas buvo numatomas kaip pirmas svarbus Ukrainos žingsnis į energijos nešėjų tiekimo diversifikaciją. Atsiradus terminalui būtų sustiprėjusios Ukrainos pozicijos derybose su “Gazpromu”.

Ukrainos valdininkai pareiškia, kad tęsia derybas su potencialiais investuotojais. Per tą pačią ceremoniją buvo pasirašytas kontraktas su “Amerikos Excelerate” dėl įrenginių terminalui tiekimo. „Pasirašė firmos vice prezidentas Edvardas Skotas – jo asmenybė abejonių nekelia“, – pastebi Andrew Krameris.

Šaltinis: „The New York Times“

2012.12.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.