Uždrauskite numanomiems Rusijos gangsteriams įvažiavimą į Didžiąją Britaniją


Aleksandro Perepilično lavonas buvo rastas praėjus keliems mėnesiams po to, kai jis davė Šveicarijos tyrėjams parodymus pinigų plovimo byloje.

Taip rašo “The Times” Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų deputatas Dominykas Rejebas.

Autoriaus nuomone, tai jau „ketvirta nepaaiškinta mirtis“ šios bylos analuose. Pirmasis buvo Sergejus Magnickis („savo epochos Solženycinas“, – taip jį vadina autorius).

Britai privalo žinoti, ar leista kam nors iš 60-ies „įtariamųjų Magnickio byloje“ (D.Rejebo formuluotė) įvažiuoti į Britaniją. Deputatas taip pat ragina Didžiosios Britanijos vyriausybę „kartu su Šveicarija apginti kitus liudytojus, išsiaiškinti, ar kas nors iš liudytojų gyvena Didžiojoje Britanijoje, ir pasikeisti informacija“.

Nedera stumti Rusijos į tarptautinę izoliaciją, nurodo deputatas, bet negalima leisti, kad „žmonės, praktikuojantys kankinimus ar net žmogžudystes, atvažiuotų į Didžiąją Britaniją, supirkinėtų nekilnojamąjį turtą ir atiduotų vaikus į Didžiosios Britanijos mokyklas“, – rašo jis.

Kovo mėnesį Bendruomenių rūmai vienbalsiai pritarė Amerikos „Magnickio įstatymo“ analogiškam Didžiosios Britanijos projektui. „Jis palies viso pasaulio diktatorius ir kleptokratiją“, – praneša autorius. „Aš asmeniškai nesuprantu, kodėl S.Magnickio budeliai turi nekliudomi vaikštinėti Kings-roudu“.

Šaltinis: „The Times”

2012.12.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *