Tie, kas leido Magnickiui mirti, tikėjosi, kad mirs ir jo byla. Jie apsigavo


„Kai Sergejus Magnickis merdėjo kalėjime Butyrskaja kalėjime (jo paaštrėjusios ligos negydė, o nuo mušimų ji paaštrėjo), mažai kas girdėjo jo šauksmus iš skausmo“, – taip prasideda “The Independent” korespondento Shauno Walkerio straipsnis.

Niekas iš tų, kas leido S.Magnickiui mirti, nenuspėjo, kad jo mirtis sukels garsią tarptautinę kampaniją ir taps „vienu iš aštriausių priminimų, kad verslas pokomunistinėje Rusijoje pavojingas“, kaip formuluoja autorius.

Štai tuojau pat JAV bus imtasi atsakomųjų priemonių – priimamas „Sergejaus Magnickio aktas dėl atsakomybės už aukščiausio įstatymo pažeidimus“. Jis uždraus asmenims, susijusiems su S.Magnickio areštu, blogu elgesiu su juo ir jo mirtimi, įvažiuoti į JAV, turėti ten turto ir sąskaitų Amerikos bankuose.

Autorius susirūpinęs „Magnickio byla“. Rusijos valdžia tikriausiai suvokia, kokią žalą ji daro šalies įvaizdžiui. „Kodėl Rusijos valdžia daro viską, kad tik neleistų patraukti teisminėn atsakomybėn asmenų, susijusių sų S.Magnickio mirtimi, kai yra pateikti, atrodo, nepaneigiami pažeidimų įrodymai?“ – klausia autorius.

Atrodytų, vien tik finansiniai sumetimai reikalavo deramai ištirti Magnickio bylą. „Bet to neatsitiko. Taip pat peršasi išvada, kad korupcija šioje byloje galėjo pakilti pagal valdžios vertikalę iki svaiginančių aukštybių“, – sakoma straipsnyje. Šiaip ar taip, „Magnickio įstatymas“ – skausmingiausia sankcija Rusijos valdininkams, nes jie mėgsta laikyti pinigus Vakaruose.

Rusija grasina atsakomosiomis priemonėmis: VRM pažadėjo uždrausti įvažiavimą į Rusiją Amerikos valdininkams, susijusiems su Viktoro Buto (kaltinamas nelegalia ginklų prekyba) areštu.

Autorius šioje strategijoje įžvelgia du defektus. Pirmas: tuos, kas areštavo skandalingai išgarsėjusį ginklų pirklį, sunku prilyginti tiems, kas kaltas dėl aferą demaskavusio žmogaus nužudymo. Antras: įvažiavimas į Rusiją Vakarų valdininkams neatrodo toks baisus, kaip priešingas scenarijus – Rusijos valdininkams.

Ir vis dėlto S.Walkeris įsitikinęs: valdžia padarys viską, kas įmanoma, kad tik išvengtų tikro “pinigų pėdsakų”, kuriais ėjo S.Magnickis, tyrimo.

Nuotraukoje: Butyrkos kalėjime nužudytas advokatas Sergėjus Magnickis.

Šaltinis: „The Independent”

2012.12.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *