Jungtinių Tautų Organizacija patylomis puola internetą


Leisti, jog valdininkai pertvarkytų internetą, tai tas pats, kaip patikėti gorilai Stradivarijaus smuiką, piktinasi “The Wall Street Juornal” apžvalgininkas L. Gordon Krovicas.

Jis turi omenyje, kad nuo ateinančios savaitės interneto reguliavimas gali iš nekomercinių organizacijų pereiti JTO žinion. Tuo tarpu daugelis valstybių – JTO narių – prieš atvirą internetą, perspėja autorius.

„Kad grąžintų laisvą virtualųjį pasaulį į praeitį, į valstybės kontroliuojamą analoginę situaciją, Kinija, Rusija, Iranas ir arabų šalys stengiasi užgrobti JTO organą, neturintį nieko bendro su internetu“, – sakoma straipsnyje. Daugiau kaip metus šios šalys siekia, kad Tarptautinė elektros ryšių sąjunga (TERS) imtųsi reguliuoti internetą.

Ateinančią savaitę TERS konferencijoje bus svarstomi naujos tarptautinės sutarties projektai.

Šiuo metu internetas reguliuojasi pats, tęsia autorius. Kaip tik todėl internetas – viena iš nedaugelio vietų, kur galima užsiimti inovacijomis, neforminant jokių leidimų.

Tačiau naujos TERS sutarties projektai kelia nerimą L.G.Krovicui. Pavyzdžiui, taisyklė, kuri įpareigos Amerikos portalus mokėti vietiniams tinklams už kiekvieną savo lankytoją iš užsienio. Kodėl autoritarinės šalys stumia tokią idėją? „Jos tikisi, kad jų piliečiai bus atkirsti nuo Amerikos portalų, kurie nuspręs, kad aptarnauti užsieniečius kainuoja per brangiai“, – atsako autorius.

Rusija ir Iranas taip pat siekia, kad TERS leistų jiems sekti interneto trasą, kuri eina per jų šalis arba į jų šalis. „Nori pasiklausyti arba blokuoti priėjimą“, – tokia L.G.Krovico išvada.

Autorius ragina JAV delegaciją TERS konferencijoje „primygtinai propaguoti atviro interneto privalumus“.

Milijardai vartotojų deda viltis į Ameriką, baigia jis.

Šaltinis: „The Wall Street Juornal”

2012.12.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *