Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį tęsė 2021 metų rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių bylos nagrinėjimą. Teismo posėdyje buvo toliau atliekamos kaltinamųjų apklausos.
ašarinės dujos
Per protestus prieš pensijų reformą Prancūzijoje policija panaudojo ašarines dujas
Paryžius, kovo 19 d. (dpa-ELTA). Per protestus prieš prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformą šeštadienį Prancūzijoje trečią vakarą iš eilės vyko susirėmimai tarp policijos ir demonstrantų. Paryžiuje buvo padeginėjamos šiukšliadėžės ir šiukšlių konteineriai, policija panaudojo ašarines dujas.
Per susirėmimus su protestuotojais Graikijos policija paleido ašarines dujas
Atėnai, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Trečiadienį Graikijos policija paleido ašarines dujas į protestuotojus, mėčiusius padegamąsias bombas. Prie parlamento Atėnuose vyko didelė protesto demonstracija dėl praėjusią savaitę įvykusios mirtinos traukinių avarijos, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.
Lenkija: Baltarusija padėjo migrantams išgriauti pasienio tvorą
Varšuva, lapkričio 13 d. (TASS-ELTA). Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba šeštadienį paskelbė, kad Baltarusija padėjo nelegaliems migrantams išgriauti pasienio tvorą ir suteikė jiems ašarines dujas, kurios buvo panaudotos prieš Lenkijos saugumo pajėgas, informuoja TASS.
Policija prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas
Atėnai, lapkričio 5 d. (dpa-ELTA). Graikijos policija penktadienį Atėnuose vykusio daugiau kaip 2 tūkst. sezoninių ugniagesių protesto metu panaudojo ašarines dujas ir vandens patranką.
Tramdyti prie Seimo susirinkusių protestuotojų atvyko riaušių policija
A. Bilotaitė: tai – gerai organizuota provokacija
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad Lietuvoje vyksta dvi gerai koordinuotos akcijos, tai protestas šalia Seimo ir neramumai Rūdninkų poligone, kur yra apgyvendinti neteisėti migrantai. Ministrės teigimu, riaušių prie Seimo metu buvo sulaikyti 5 ar 6 asmenys.
Į įvykio vietą atvyko ir greitosios pagalbos automobiliai.
Rūdninkų poligone protestuojančius tramdė ašarinėmis dujomis
Rūdninkų poligone apgyvendinti nelegalūs migrantai pirmadienį sukilo protestui prieš gyvenimo sąlygas. Migrantai pranešė skelbiantys bado streiką ir reikalaujantys laisvės. Pareigūnai protestą malšino, naudodami ašarines dujas ir vandens patranką.
Pasieniečiai panaudojo ašarines dujas
Baltarusijoje per protestus sulaikyta šimtai žmonių
Baltarusiai sekmadienį vėl išėjo į sostinės Minsko gatves protestuoti prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.
A. Lukašenka: ginsime Baltarusiją visomis teisėtomis priemonėmis
Baltarusijos valdžia gins savo šalį visomis teisėtomis priemonėmis, nepaisydama Vakarų kritikos. Tai trečiadienį per susitikimą su Vitebsko srities administracijos atstovais pareiškė prezidentas Aliaksandras Lukašenka.
Paryžiuje policija protestuotojams išvaikyti pasitelkė ašarines dujas
Bagdade protestuotojai išvaikyti ašarinėmis dujomis ir šūviais
Honkongas: Molotovo kokteilius svaidę protestuotojai atremti ašarinėmis dujomis
Prieš JT migracijos paktui nepritariančius panaudotos ašarinės dujos
Policijos teigimu, apie 5500 žmonių protestavo prieš JT migracijos paktą. Protestą organizavo flamandų dešiniųjų partijos. Tuo tarpu apie 1000 žmonių susirinko į kontrprotestą, organizuotą kairiųjų organizacijų, raginančių pritarti naujam migracijos paktui.
Pirmadienį vykusiame JT susirinkime Maroke 164 pasaulio šalys pasirašė susitarimą dėl migracijos. Paktas susilaukė daug kritikos iš kai kurių Europos politikų, teigiančių, kad paktas gali dar labiau padidinti imigraciją į ES, kai kurioms šalims vis labiau ribojant pabėgėlių ir kitų migrantų priėmimą.
Protestuotojai šaukė Belgijos premjero Charleso Michelio vardą, ragindami jį atsistatydinti ir prieštaraudami priimtam JT migracijos paktui.
Protestuotojams bandant įeiti į Europos Komisijos (EK) pastatą, antiriaušinės policijos pareigūnai, norėdami išvaikyti minią, panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas.
Rusijoje per protestus prieš V. Putiną suimta per 1 600 žmonių
Šeštadienį per protestus prieš neseniai perrinktą Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną suimtas šalies opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas ir daugiau kaip 1 600 jo rėmėjų.
Navalnas sulaikytas Maskvos centre. Pasak protestų organizatorių, opozicijos rėmėjai protestuoti prieš pirmadienį inauguruojamą V. Putiną susirinko iš viso 90-yje skirtingų miestų visoje Rusijoje.
Anot žmogaus teisių portalo „OVD-Info“, be Maskvos policijos pareigūnai visoje šalyje suėmė apie 1 350 protestuotojų. Oficialioji Rusijos valdžia sulaikytų protestų dalyvių skaičiaus iš karto nenurodė. Remiantis „OVD-Info“ duomenimis, daugiausia žmonių suimta Rusijos sostinėje – per 700 dalyvių.
Oficialiais duomenimis, Maskvoje protestuose dalyvavo vos apie pusantro tūkstančio rusų, nors organizatoriai suskaičiavo kelis tūkstančius dalyvių.
Liudininkai pasakoja, kad kai kurie pareigūnai protestuotojus vaikė guminėmis lazdomis.
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini biuras pasmerkė Rusijos policijos brutalumą ir masinius suėmimus bei paragino taikius protestuotojus paleisti į laisvę.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.05.06; 08:36
Ką atneš Armėnijai nauja diena?
Jerevano gatvėse, aikštėse ir valstybinėse įstaigose šeimininkauja protestuotojai, o valdantieji sulindo į požemius.
Balandžio 9 d., kai Armėnijos nacionaliniame susirinkime prisiekė naujas šalies prezidentas, valdančiosios respublikonų partijos statytinis Armenas Sarkisianas, Rusijoje naujienų tarnyba „Regnum“ parašė Seržą Sargsianą baigiant vykdyti savo „didįjį planą“: likti valdžioje ir pasibaigus jo prezidentiniams įgaliojimams.
Būtent tam dar prieš ketverius metus ir buvo sumanyta konstitucinė reforma (pataisos priimtos referendume 2015 12 06), didžiausias galias valstybės valdyme suteiksianti balandžio 17 d. to paties parlamento išrinktam ministrui pirmininkui. Dar vasario pabaigoje politologas Armanas Grigorianas paaiškino, kad „respublikonų partija visaip vilkins pagarsinti kandidato į premjerus vardą ir paskelbs apie savo sprendimą iškelti į šitą postą Seržą Sargsianą pačią paskutinę valandą, kad neaudrintų visuomenės.“ Esą Sargsianas neturi politinių konkurentų, tačiau vis viena prisibijo galint žmones išeiti į gatves, paskelbus jo planus iš anksto.
Tiesa, paskutinės valandos nelaukta: balandžio 14-ąją valdančiosios respublikonų partijos Vykdomasis organas pasiūlė ir Taryba vienbalsiai pritarė Seržo Sargsiano kandidatūrai į ministro pirmininko pareigas.
Šį sprendimą valdantieji priėmė ne savo būstinėje Jerevane, o 50 km nuo sostinės nutolusiame kurortiniame Cachkadzore. Nežinia, ar taip buvo numatyta „didžiajame plane“, ar tiesiog reikėjo bėgti iš sostinės, kur „žmonės“ pagrasino jiems tiesiog neleisiantys susirinkti. Bijoti prisibijojo, tačiau ar numatė, kad žmonės rinkimų dieną neleis laisvai susirinkti net ir parlamento nariams?
Rytą Nacionalinio susirinkimo rūmus apsupę protestuotojai prieš Sargsiano išrinkimą ministru pirmininku stebėjosi, kaip parlamento nariai pateko į rūmus: gal naktį, nes niekas nematė jų renkantis. Netrukus paaiškėjo: anksti rytą atvažiavo metropolitenu, taip pat ir būsimasis ministras pirmininkas…
Naująjį ministrą pirmininką išrinko rūmuose, atskirtose nuo piliečių policininkų eilėmis ir spygliuotos vielos užtvaromis. Po dešimt metų valdymo išlikti soste geidžiantis Seržas Sargsianas susilaukė kritikos ir pačiame parlamento posėdyje. Antai opozicinio „Jelk“ (Išėjimo) bloko atstovas rėžė tiesiai į akis: „Jūs kaltas dėl to, kad kas trečias Armėnijoje – skurdžius, kiekvienas penktas – bedarbis, o visi piliečiai prasiskolinę bankams.“
O vakare Laisvės aikštėje susirinkę dešimtys tūkstančių protestuotojų pareiškė tiesio nepripažįstą tokio ministro pirmininko – Seržo Sargsiano.
Protestai Jerevane kilo dar penktadienį, kai į gatves ir aikštes išėjo daugiau kaip 4 tūkst. žmonių. Šeštadienį apie 100 protestuotojų, dalyvavusių demonstracijoje prieš eksprezidento pasilikimą valdžioje, įsiveržė į visuomeninio radijo būstinę sostinės centre.
Remiantis įvairiais duomenimis iš įairiausių šaltinių (ELTA, BNS, Interfax, Regnum, slaptai.lt), per susirėmimus su policija nukentėjo apie 50 žmonių. Civiliai asmenys daugiausia nukentėjo nesunkiai. Po medicininės apžiūros jie paleisti gydytis namuose. Tačiau dvylika civilių paguldyti ligoninėse, nes patyrė vidutinio sunkumo traumas ir sužeidimus. O šeši policininkai buvo sužeisti arba aštriais, arba bukais daiktais. Vienam iš pareigūnų buvo perpjauta vena, ir jį teko skubiai operuoti.
Taip pat manoma, kad policija areštavo apie 80 protestuotojų. Kur jie laikomi ir koks jų likimas, – kol kas nėra aišku. Taip pat skelbta, kad prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos bei garsinės granatos.
Armėnijos liberaliojo opozicinio Išeities aljanso (YELQ) lyderis Nikolas Pašinianas visąlaik ragina kuo rimčiau blokuoti ne tik šalies parlamentą, bet ir kitas svarbias valstybės institucijas, kurios, skirtingai nei parlamentas, nėra stropiai saugomos.
Opozicionierius N. Pašinianas taip pat kvietė Jerevano gyventojus organizuoti „masines pilietinio nepaklusnumo akcijas“, įskaitant gatvių ir tiltų blokavimą, metropoliteno darbo trikdymą, net ir pinigų iš bankų sąskaitų pasiėmimą.
Pirmadienį miesto centrą su „miegamaisiais“ rajonais jungiančiose gatvėse neatsitiktinai buvo specialiai palikta automobilių su įjungta avarine signalizacija, kurie trukdė pravažiuoti, žmonės gulėsi ant asfalto ir nepraleido mašinų, įskaitant visuomeninį transportą. Opozicijos vadovai taip pat ragina pradėti sėdimąsias akcijas ne tik aištėse, beti ir valstybinėse įstaigose, į kurias pavys įsiveržti.
Opozicija mano, kad šalyje susiklosčiusi „revoliucinė padėtis“ – gali kilti vadinamoji aksominė revoliucija, padėsianti atsikratyti korumpuotos valdžios.
Neoficialiais duomenimis, remiantis opozicijos pranešimais, skurdas Armėnijoje – visuotinis. Kas trečias armėnas skursta, vos suduria galą su galu, kas penktas – skolingas bankams. Laimingųjų Armėnijoje – labai mažai. Tai S. Sargsiano klanas.
Informacijos šaltinis – slaptai.lt
2018.04.18; 10:08
Paryžiuje per protestą dėl darbo reformos kilo susirėmimai
Paryžiaus centre, per protestą prieš prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) inicijuotą darbo reformą, kuria siekiama supaprastinti darbo santykių reguliavimą, riaušių policijos pajėgos susirėmė su gobtuvuotais jaunuoliais, informuoja naujienų agentūra „Reuters“ ir dienraščio „Le Parisien“ elektroninė versija.
Anot „Le Parisien“, susirėmimai kilo po to, kai dalis protestuotojų, ar tik jais apsimetančių asmenų, į teisėsaugos pareigūnus ėmė laidyti įvairius daiktus.
Pareigūnai į tai atsakė panaudodami vandens patrankas ir ašarines dujas.
Trys asmenys buvo areštuoti, o dar vienas sužeistas.
Apie protestų metu kilusius įvairaus pobūdžio incidentus pranešta ir Lione, Nante bei kituose šalies miestuose.
Informacijos šaltinis – ELTA
2017.09.13; 00:01
Į Generalinę prokuratūrą bandė jėga įsiveržti vyras
Balandžio 22-ąją apie 10.30 valandą į Generalinę prokuratūrą atvykęs maždaug 25 metų amžiaus vyras netikėtai pabandė jėga patekti į saugomas vidines prokuratūros patalpas ir užpuolė jo į vidų nepraleidusį apsaugos darbuotoją.
Padėti susigrūmusiam su užpuoliku apsaugininkui nedelsiant prišoko keli atsitiktinai šalia buvę ir į triukšmą sureagavę prokuratūros darbuotojai bei vienas policijos tyrėjas.
Continue reading „Į Generalinę prokuratūrą bandė jėga įsiveržti vyras”
Nepaskelbtas karas
Su Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckiene po gegužės 17-ąją padaryto brutalaus pogromo prieš jos globojamą (globą buvo paskyręs teismas) brolio dukrelę Deimantę vyksta moralinis, politinis ir teisinis susidorojimas. Birželio pradžioje Generalinė prokuratūra pareikalavo Seimo atimti iš N. Venckienės teisinę neliečiamybę už neva padarytus jos nusikaltimus.
Prokuratūros reikalavimu sudaryta Laikinoji Seimo komisija, kurios daugumą sudaro teisėjai priešiški Seimo nariai E. Jurkevičius, D. Kuodytė, A. Stirblytė, S. Šedbaras, J. Sabatauskas, J. Juozapaitis, R. A. Ručys ir E. Lementauskas, pasirengę jau birželio 19-ąją įvykdyti Prokuratūros nurodymą. Tik teisėją gynę Seimo nariai Naglis Puteikis, Rytas Kupčinskas, Jonas Ramonas priešinosi neteisėtam ir amoraliam sprendimui.