Pasieniečiai panaudojo ašarines dujas


VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems užsieniečiams trečiadienį vakare nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą. Medicinos pagalbos dėl to niekam neprireikė.
 
Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais.
 
Kaip informuoja VSAT, kelios dešimtys susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis agresyviai, triukšmauti, bandė pasiekti išėjimą iš URC bei nepakluso pasieniečių reikalavimams apsiraminti.
 
Siekiant užkardyti galimus neramumus ir riaušes pasieniečiai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius į orą iš pompinio šautuvo guminėmis kulkomis. Netrukus kontroliuojami pasieniečių užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi. Medicininės pagalbos niekam neprireikė.
 
Į URC atvyko pajėgos iš specialiai tokiems incidentams parengtos VSAT Specialiosios paskirties komandos, artimiausių VSAT užkardų, policijos, Viešojo saugumo tarnybos. Nustatinėjami, izoliuojami ir apklausiami galimi tokių nepasitenkinimo apraiškų iniciatoriai.
 
Užsieniečių nepasitenkinimo požymių būta ir sulaikytų asmenų bendrabutyje, tačiau rimtesnių incidentų nefiksuota.
 
Trečiadienį vakare situacija URC buvo stabili ir pareigūnų kontroliuojama.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.24; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *