Michailas Saakašvilis. EPA – ELTA nuotr.

Šis buvusio Gruzijos prezidento, Nacionalinės reformų tarybos vykdomojo komiteto vadovo Michailo Saakašvilio kreipimasis buvo paviešintas vakar vakare jo Facebook puslapyje.

„Rašau jums iš vienutės užmiesčio kalėjime netoli Tbilisio oro uosto 32-ąją bado streiko dieną. Numečiau beveik 20 kg. Laikau save asmeniniu Putino kaliniu, nes jis daug kartų apie mane kalbėjo per daugelį metų; davė Gruzijos valdžiai, didžiausiam privačiam Rusijos „Gazprom“ akcininkui Ivanišviliui, viešus nurodymus pradėti prieš mane baudžiamąją bylą ir priimti nuosprendžius.

Su šiais nuosprendžiais susipažino Liudmila Denisova, kuri mane aplankė kalėjime ir pavadino juos „nerimtais“, o Gruzijos oligarchinės valdžios požiūrį į mane – „kankinimu“. Man buvo atimta teisė skambinti jau 32 dienas nuo sulaikymo momento. Man atimta galimybė atvykti į teismą ir net nepasakoma, kada tai bus galima. Jie mirtinai bijo bet kokių mano viešų žodžių. Taip pat atsisako vykdyti skubią jų pačių sukurto gydytojų konsiliumo rekomendaciją – perkelti mane į daugiaprofilinę ligoninę.

Ko gero, pagrindinis jūsų klausimas – kodėl aš išvykau į Gruziją? Aš laikiau, kad mano tėvynė galutinai atsidūrė Maskvos įtakoje. Reformos, kurias vykdžiau savo laiku, tapo niekais. Šiandien Gruzijoje vyko vietos rinkimai, kuriuos, skirtingai nei Ukrainoje, valdžia visada lengvai laimėdavo. Tačiau po mano pasirodymo net kalėjime situacija kardinaliai pasikeitė. Visame. Didžiuosiuose miestuose į antrąjį turą pateko Jungtinio nacionalinioinio judėjimo kandidatai. Ir tuo metu beveik visur pirmavo. Po mano arešto didžiausias protesto mitingas įvyko Tbilisyje.

O dabar, po antrojo turo šiurkščių falsifikacijų, kurios aiškiai užfiksuotos ESBO ir Europos Parlamento stebėtojų išvadose, skleidžiasi precedento neturintis platus masinių protestų frontas, apimantis visas opozicijos jėgas; Gruzijos istorijoje dar nebuvo tokios opozicijos vienybės!

Michailas Saakašvilis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Ir aš didžiuojuosi, kad suvaidinau vaidmenį šioje provakarietiškoje sąjungoje. Tuo pačiu metu aš išlieku lojaliu ir patriotišku Ukrainos piliečiu. Didžiuojuosi, kad prezidentas Zelenskis grąžino mano pasą. Esu jums labai dėkingas už daugybę revoliucinių įstatymų, kuriuos jūs
palaikėte; įskaitant parengtus su mūsų kukliu dalyvavimu. Esu dėkingas įvairių frakcijų nariams, kurie parodė solidarumą.

8 savo gyvenimo metus gyvenau Ukrainoje. Turiu namą ir šeimą Kijeve ir esu labai dėkingas už Prezidento pareiškimą, kad Ukraina nepaliks savo piliečio.

Gruzija neturi labiau mylimos tautos ir ištikimesnės sąjungininkės nei Ukraina; ir aš padarysiu viską, kad nebūtų nesantaikos ir sustiprinčiau šiuos santykius.”

2021.11.02; 17:40

Šių laikų viršsvorio problema aptariama vis dažniau. Atrodo, kad daugelis valgo labai mažomis porcijomis, tačiau vistiek kenčia dėl viršsvorio, ant liemens tenka matyti nukarusius riebaliukus. Problema, jog daugelis žmonių nežino kaip reikia valgyti, kad nereikalingi kilogramai neaugtų. Numesti svorio gali kiekvienas. Net ir tas, kuriam tereikia iki pilnos laimės atsikratyti vos kelių kilogramų, ir tas, kuriam jau gresia nutukimas.

Dietoscentras.lt dietologai dalinasi efektyviais patarimais, kurie padės džiaugtis gražiomis kūno linijomis ilgą laiką. Svarbiausia – ne dieta, tačiau tinkama mityba.

Kiek man reikia valgyti?

Dažniausiai su viršsvorio problemomis susiduria tie, kurie ne tik valgo netinkamą maistą, tačiau ir suvartoja per daug kalorijų. O kiekvienam žmogui reikia suvartoti skirtingą kiekį. Viskas priklauso nuo žmogaus ūgio, jo svorio, fizinio aktyvumo, medžiagų apykaitos ir kitų veiksnių. Suaugęs vyras, kuris nori išlaikyti esamą svorį, dažniausiai turi suvartoti iki 2000 kalorijų, o saugusi moteris apie 1500. Jeigu norima svorio priaugti – reikia suvartoti didesnį kiekį. Jeigu numesti, suprantama, suvartoti mažiau kalorijų. Taigi, metantys svorį turi atsiminti vieną paprastą taisyklę: suvalgykite mažiau nei išjudėjote arba išjudėkite daugiau nei suvalgėte.

Paprastos mitybos taisyklės

Daugeliui atrodo, kad subalansuoti savo mitybą yra labai sudėtingas darbas ir tam reikalingas specialistas. Žinoma, dideliam svorio metimui dažniausiai be profesionalo nepavyks apsieiti, tačiau kuomet reikia minimaliai pakoreguoti kūno linijas – tereikia atsiminti kelias paprastas taisykles.

  • Greiti angliavandeniai – ne Jūsų draugas.
  • Vaisiai turi būti valgomi pirmoje dienos pusėje.
  • Grūdinės kilmės produktai taip pat turi būti valgomi pirmoje dienos pusėje.
  • Vakarienei labiausiai tinka baltyminis maistas.
  • Atsisakius miltinių gaminių ne tik sumažinsite kūno linijas, tačiau ir geriau jausitės.
  • Apie aktyvų laisvalaikį

Jeigu maistas jums teikia labai daug malonumo – tokiu atveju siūlome daugiau judėti. Tuomet bus galima padidinti ir suvalgomo maisto porcijas. Judėjimas nereiškia, kad turite užsiimti aktyviu sportu. Dažniausiai geresniam rezultatui pasiekti padeda ilgi pasivaikščiojimai. Nepamirškite, kad per dieną rekomenduojama nueiti iki 10 000 žinginių ir daugiau. Galiausiai, išbandykite įvairias sporto šakas. Galbūt rasite tai, kas Jums suteikia malonumą ir tai taps Jūsų hobiu.

Taisyklingas valgymas

Sunku atsakyti, ar reikia valgyti penkis kartus per dieną mažomis porcijomis, ar geriau du kartus kiek didesnėmis. Šiuo metu viešai aptariami labai skirtingi mitybos principai ir kiekvienoje rasite aršius šalininkus, kurie tikins, kad būtent jų pasiūlymas yra geriausias.

Štai čia geriausiai ir pasitarnauja profesionalai, kurie įvertindami skirtingą žmonių fizinę būklę bei poreikius gali sukurti konkrečiai jam labiausiai tinkamą mitybos planą. Ir jeigu pačiam sunku apsispręsti, kuris mitybos principas labiausiai tinka, visgi, rekomenduojame rinktis dažnesnį valgymą mažomis porcijomis. Idealiu atveju reikėtų valgyti tuo pačiu paros metu. Paskutinis valgymas turi būti kelias valandas iki miego.

Kiti faktoriai ir svorio metimas

Suprantama, kad kartais svoris auga ne tik todėl, kad žmogus labai daug valgo. Jis gali augti ir tada, kai žmogus valgo retai ir mažai, tačiau suvartojamas maistas yra netinkamas, nemaistingas. Tuo pačiu didesniu svoriu dažnai skundžiasi tie, kurie nuolatos jaučia stresą. Net ir tokiu atveju, jeigu jausdami stresą nevalgo. Paprasčiausiai atsipalaidavimo minučių metu dažniausiai užklumpa emocinis valgymas ir žmogui suvartojus labai didelį kiekį angliavandenių bei riebalų – tenka susitaikyti su labai padidėjusiu svoriu. Žinoma, dažnai akcentuojama taisyklė – vandens gėrimas. Tai ne dietologų fantazijos. Vanduo pagerina medžiagų apykaitą, padeda geriau jaustis, suteikia žvalumo ir tuo pačiu suteikia sotumo jausmą.

Akivaizdu, kad siekiant numesti svorio neteks badauti. Svarbiausia yra pakoreguoti savo mitybą ir galbūt gyvenimo būdą.

Slaptai.lt informacija

2019.01.09; 05:00