M. Saakašvilis kreipėsi į Ukrainos parlamentą


Michailas Saakašvilis. EPA – ELTA nuotr.

Šis buvusio Gruzijos prezidento, Nacionalinės reformų tarybos vykdomojo komiteto vadovo Michailo Saakašvilio kreipimasis buvo paviešintas vakar vakare jo Facebook puslapyje.

„Rašau jums iš vienutės užmiesčio kalėjime netoli Tbilisio oro uosto 32-ąją bado streiko dieną. Numečiau beveik 20 kg. Laikau save asmeniniu Putino kaliniu, nes jis daug kartų apie mane kalbėjo per daugelį metų; davė Gruzijos valdžiai, didžiausiam privačiam Rusijos „Gazprom“ akcininkui Ivanišviliui, viešus nurodymus pradėti prieš mane baudžiamąją bylą ir priimti nuosprendžius.

Su šiais nuosprendžiais susipažino Liudmila Denisova, kuri mane aplankė kalėjime ir pavadino juos „nerimtais“, o Gruzijos oligarchinės valdžios požiūrį į mane – „kankinimu“. Man buvo atimta teisė skambinti jau 32 dienas nuo sulaikymo momento. Man atimta galimybė atvykti į teismą ir net nepasakoma, kada tai bus galima. Jie mirtinai bijo bet kokių mano viešų žodžių. Taip pat atsisako vykdyti skubią jų pačių sukurto gydytojų konsiliumo rekomendaciją – perkelti mane į daugiaprofilinę ligoninę.

Ko gero, pagrindinis jūsų klausimas – kodėl aš išvykau į Gruziją? Aš laikiau, kad mano tėvynė galutinai atsidūrė Maskvos įtakoje. Reformos, kurias vykdžiau savo laiku, tapo niekais. Šiandien Gruzijoje vyko vietos rinkimai, kuriuos, skirtingai nei Ukrainoje, valdžia visada lengvai laimėdavo. Tačiau po mano pasirodymo net kalėjime situacija kardinaliai pasikeitė. Visame. Didžiuosiuose miestuose į antrąjį turą pateko Jungtinio nacionalinioinio judėjimo kandidatai. Ir tuo metu beveik visur pirmavo. Po mano arešto didžiausias protesto mitingas įvyko Tbilisyje.

O dabar, po antrojo turo šiurkščių falsifikacijų, kurios aiškiai užfiksuotos ESBO ir Europos Parlamento stebėtojų išvadose, skleidžiasi precedento neturintis platus masinių protestų frontas, apimantis visas opozicijos jėgas; Gruzijos istorijoje dar nebuvo tokios opozicijos vienybės!

Michailas Saakašvilis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Ir aš didžiuojuosi, kad suvaidinau vaidmenį šioje provakarietiškoje sąjungoje. Tuo pačiu metu aš išlieku lojaliu ir patriotišku Ukrainos piliečiu. Didžiuojuosi, kad prezidentas Zelenskis grąžino mano pasą. Esu jums labai dėkingas už daugybę revoliucinių įstatymų, kuriuos jūs
palaikėte; įskaitant parengtus su mūsų kukliu dalyvavimu. Esu dėkingas įvairių frakcijų nariams, kurie parodė solidarumą.

8 savo gyvenimo metus gyvenau Ukrainoje. Turiu namą ir šeimą Kijeve ir esu labai dėkingas už Prezidento pareiškimą, kad Ukraina nepaliks savo piliečio.

Gruzija neturi labiau mylimos tautos ir ištikimesnės sąjungininkės nei Ukraina; ir aš padarysiu viską, kad nebūtų nesantaikos ir sustiprinčiau šiuos santykius.”

2021.11.02; 17:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *