Saulės kolektorių schema

Vokiškų čerpių gamintojas „Nelskamp“ gamina saulės jėgaines (fotoelektros sistemas) ir hibridinių modulių saulės energijos šildymo sistemas. Visi Nelskamp stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika: „Solar Power Pack“ tai šildymo sistema, skirta karšto vandens paruošimui, yra nepastebimai integruota į čerpių stogą. „MS 5 PV“ – elegantiška stogo saulės jėgainė, „2 Power” ir „MS 5 2 Power” generuoja elektros energiją ir šilumą iš vieno modulio.

Šiuo metu išmokų planuojamų priemonių biudžetas 2019 metams apie 12 mln.viskas priklausys nuo besikreipiančių. Dali pinigų planuojama skirti juridiniams, dalį pinigų fiziniams asmenims.

Šiandien viena labiausiai aptariamų temų žiniasklaidoje yra individualių namų savininkams skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių įsirengimui. Balandžio 18 d. energetikos ministras pasirašė įsakymą, šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai.

Nepelnytai pamiršta kita saulės energijos panaudojimo galimybė – karšto vandens gamyba patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Vokietijoje pagaminta Nelskamp „SolarPowerPack“ (SPP) yra vizualiai nepastebima šildymo ir karšto vandens paruošimo sistema. Saulės kolektoriai yra vienodos formos ir spalvos, pritaikyti prie čerpių, todėl jie stoge praktiškai nematomi. Dėka labai efektyvios technologijos, jie aprūpina namus šildymo energija ir karštu vandeniu ištisus metus.

Nelskamp saulės energija

Saulės kolektorių sistemą „SolarPowerPack“ sudaro kartu su betoninėmis čerpėmis montuojami kolektoriai (šilumokaičiai), kurie perduoda šilumą šilumos siurbliui, šildančiam vandenį boileryje. Saulės energijos šildymo sistema pritaikyta Lietuvos klimato sąlygoms: dirba ištisus metus, galima naudoti sutemus, per lietų ar žiemą, nėra perkaitimo pavojaus, pilnai automatinis vasaros / žiemos režimo valdymas, turi sniego atitirpinimo funkcija.

Atlikus statistinius skaičiavimus, buvo nustatyta, kad Nelskamp SolarPowerPack® šildymo sistema dirba:

  • ~100 dienų per metus šilumos šaltinio temperatūra kaip geoterminio šaltinio
  • ~40 dienų kai mažesnė
  • ~225 dienas kai aukštesnė
  • ~120 – 140 dienų šiluma nenaudojant šilumos siurblio

Siūlome naujausias technologijas pritaikyti jūsų ūkyje. Sistemos dydis priklauso nuo, namų ūkyje gyvenančių žmonių skaičiaus ir tinkamo stogo ploto. Minėtos saulės kolektorių stogų sistemos jau daug metų sėkmingai dirba Vokietijoje. Priimtas paramos įstatymas padės Lietuvos namų ūkiams modernėti, pasinaudojant vokiška patirtimi. Tobulėkime kartu su UAB „Progressus group“.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.11.30; 02:30

Nerijus Bakasėnas, šio komentaro autorius

(Nerijus BAKASĖNAS: Lietuvoje pakanka saulės ir vėjo alternatyviai energetikai vystyti !?)

Lietuva Briuseliui įsipareigojo iki 2020 m. padidinti energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių. Gyventojai, nelaukdami valdžios veiksmų, investuoja į šią sritį. Šiandien mūsų šalyje yra keli šimtai privačių įvairių mikroelektrinių, kurios sėkmingai panaudoja saulės ir vėjo energija. Lietuvoje jau pradeda veikti įstatymas reklamentuojantis alternatyvios energetikos rėmimą ir  elektros supirkimo tvarką. Elektrinėse pagaminama elektros energija patiekiama į elektros tinklą, o kaupimo laikotarpiu t. y. nuo einamųjų metų balandžio 1 d. iki kitų metų kovo 31 d. kiekvienas gyventojas gali iš tinklo susigrąžinti į tinklus patiektą elektros energijos kiekį, sumokėdamas tik tam tikrą nustatytą pasinaudojimo elektros tinklais mokestį.

Atsinaujinančios energetikos mikroelektrinės statomos visame pasaulyje. Šiai dienai yra ne tik popiureru, bet ir naudinga investuoja į energetinę nepriklausomybę. Investicija gali siekti vos 1-10 tūkst. Eu. Nuo spalio 1 d. vartotojai gali įsirengti iki 500 kilovatų (kW) galios atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines. Įsirengiant iki 30 kW galios elektrines dokumentų ruošimo procesas užtrunka apie tris keturios savaites. Vienintelė sąlyga – tokios elektrinės įrengtoji galia neturės viršyti vartotojo objektui suteiktos leistinos naudoti galios.

Aprūpinimui namo šildymo ir karštu vandeniu montuojami šilumos siurbliai, terminiai saulės kolektoriai. Savo elektrines turintiems  – patogu ne tik patiems namo šeimininkams, bet perspektyvoje žymiai sutaupo išlaidas namo išlaikymui. Vokietijos čerpių gamintojas „Nelskamp“ gamina saulės jėgaines (fotoelektros sistemas) ir hibridinių modulių saulės šildymo sistemas. Visi Nelskamp stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika:  „SolarPowerPack“  šildymo sistema, skirta karšto vandens paruošimui. Saulės baterijos elektrai gaminti „MS 5 PV“ – elegantiška stogo saulės jėgainė. „2 Power“ ir „MS 5 2 Power“ generuoja elektros energiją ir šilumą iš vieno modulio. „G 10 PV“ yra nepastebimai integruota į čerpių stogą.

Neabejoja, kad perspektyvu

Namui dažniausiai montuojami 2-5 KW vėjo ir saulės elektrinės. Vėjo, saulės gaminama elektra paduodama į akumuliatorių sistemą, iš jos eina į šilumos siurblį, kuris aprūpina pastatą šiluma. Taip pat pasigaminama elektra. Tokiu principu suprojektavus didesnę jėgainę, galima šildyti ir įvairius statinius. Energetinis verslas populiarėja, pramonėje pereinama prie modelio, kaip ir visame pasaulyje: pagaminta energija neakumuliuojama o statomos saulės baterijos, kurios jungiamos į tinklus. Atsipirkimas siekia 6-8 metų. Jau šiandien turime galimybę pasinaudoti kompensaciją finansine parama fondų.

Saulės energija – puikus sprendimas

Šiai dienai populiarėja saulės baterijų ir saulės kolektorių integravimas į statomų namų ir renovuojamų namų stogus. Ypač tokios technologijos aktualios daugiabučių namų gyventojams senamiestyje. Šiai dienai firma NELSKAM sukūrė unikalias technologijas skirtas naujų namų bei renovacijai:

„SolarPowerPack” saulės kolektoriai

Nelskamp „SolarPowerPack“ (SPP) yra vizualiai nepastebima šildymo ir karšto vandens paruošimo sistema. Saulės kolektoriai  vandens šildymui yra vienodos formos ir spalvos, pritaikyti prie čerpių, todėl jie stoge praktiškai nematomi. Dėka labai efektyvios technologijos, jie aprūpina namus šildymo energija ir karštu vandeniu ištisus metus.

„SolarPowerPack” privalumai

  • ~Ištisus metus naudojamas stogo kolektorius
    •~Kolektoriaus plotas yra tinkamas naudoti sutemus, per lietų ar žiemą
    •~Lengvas saulės stogo čerpių montavimas
    •~Nėra perkaitimo pavojaus
    •~Nebrangus alternatyvus energijos tiekimas
    •~Puiki stogo estetika
    •~Pilnai automatinis vasaros / žiemos režimo valdymas
    •~Sniego atitirpinimo funkcija

Ar Lietuvoje pakanka  saulės ?

Visoje Lietuvoje saulėtų valandų skaičius labai panašus. Pajūryje – apie 1900 val./metus, o rytinėje šalies dalyje apie 1700 val./m. Maksimali saulės švietimo trukmė yra Nidoje ir siekia 1908 val./m. Vidutinė metinė horizontalaus paviršiaus apšvieta Lietuvoje yra 0,54-0,55 kW/m2 (arba 970-990 kWh/m2), vidutinis saulės švietimo laikas yra apie 1800 val./m. Saulės energijos intensyvumas Lietuvoje (Lietuva – 926 – 1042 kWh/m2) mažai skyriasi nuo kitų valstybių ir kitose saulės energetiką plėtojančiose Europos šalyse: Vokietija (pietinė dalis) – 967 – 1212 kWh/m2; Austrija (Viena) – 1106 kWh/m2; Anglija – 700 kWh/m2; Lenkija – 996 – 1048 kWh/m2.

Saulės energiją generuojantis stogas Nelskamp

Partnerių pasirinkimas labai svarbus vykdomų darbų etapas. Jei kalbėsime apie mažesnes alternatyvios energetikos elektrines galime išsiversti ir specialaus išsilavinimo. Bet imant rimtesnius objektus rekomenduotina pasikliauti specialistų patirtimi. Atsipirkimo kriterijus labai svarbus kiekviename versle. Tiek vėjo, tiek saulės tiek hidro energetinių parkų kūrimas net be ES paramos, išsprendus pajungimo ir  supirkimo klausimus, tapo vieną patraukliausių verslo šakų Lietuvoje.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.10.02; 03:00

Lietuviška eisena Maišiagaloje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kaip mes visi žinome, demokratinės valstybės valdymas yra ideologijai atstovaujančios piliečių grupei – partija. Lietuvoje taip jau atsitiko, kad didžioji lyderių dalis kuria asmenines partijas be ideologijos.

Dažniausiai „ant bangos“ būdamas lyderis „ištempia“ rinkimuose gerus rezultatus, bet kaip taisyklė, tai yra laikina. Šiuo metu dar viena partija išgyvena krizę. Norisi paklausti politikų, ar jie galvoja, kad visuomenei patinka pastovios postų dalybos, interesų  konfliktai, korupcija? Gal jau laikas imtis idėjinių permainų, ilgalaikių ekonominių prognozių kūrimo ir šalies prognozinių gairių nustatymo…

Norisi priminti politikams kaip studentams: Partinė veiklaPolitinė veikla:

Ore – Tautiškos vėliavos spalvos. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Norint rinkimuose gerai pasirodyti ir laimėti, reikia bent dalyvauti. Norint dalyvauti ir laimėti reik narių jėgas, pastangas ir administracinius resursus naudoti partijos narių ir partijos siekių  įgyvendinimui. Kaip parodė praktika, norint gero rezultato, reikia lojalių politikų ir darbuotojų. Reikia kelti politikų kvalifikaciją, mokinti, visuomenei plačiau dalyvauti rinkimuose, o jei pavyks ir realiame gyvenime leisti laiką kartu, bei padėti politikams spręsti klausimus. Partijos nariai patikėjo savo likimą lyderiams, jie neša atsakomybę. Nariai pasitiki ir tiki savo lyderiais, kad jie valdys sąžiningai, laikydamiesi etikos ir elgesio kodekso.

Partijos išgyveno lengvą sukrėtimą ir permainas, bet išliks patikimiausias demokratiškiausias valstybės valdymo darinys. Bet piliečiai, patikėję partijos valdymą lyderiams, tikisi sąžiningo darbo siekiant bendro tikslo ir aiškaus rezultato. Visi susirenkam savanoriškai ir laikomės bendro tikslo vardan šalies ateities.

Partinė veikla yra kreipiama į kandidatų (pageidautina partijos narių) valdžios parengimą, iškėlimą !!! Politinė ir partinė veikla – nukreipta į valstybės kūrybą ir savo partijos idėjų įgyvendinimą, įtvirtinimą. Painiojama politinę veiklą su partija. Partinė veikla yra taip pat politinė, tačiau siauresnė. Partinė veikla – nukreipta į valstybės kūrybą ir savo partijos idėjų įgyvendinimą, įtvirtinimą. Tad kiekvienas sparnas privalo turėti aiškias gaires: Tautiškoji partija akcentuoja tautinį, krikščioniškoji – krikščioniškąjį, liberalioji – laisvės prioritetus.

Myliu Lietuvą. Slaptai.lt nuotr.

Veiklos įsitvirtinimas – procesas, kuris skirtas visuomenės ugdymo ir jos sutelkimo į pilietinį darinį – sąmoningą pilietinę visuomenę, kuriai nėra skirtumo tarp visuomeninės, politinės ir partinės veiklos – jos tapačios, nes nukreiptos į valstybės kūrybą ir tvirtinimą.

Norint išvengti klausimų ir pretenzijų iš bendrapartiečių, siūlau atmetus savanaudiškumą bei kitų organizacijų interesus, atsižvelgti ir priiminėti sprendimus tik geriausius partijai ir jos nariams…. Rekomendacija ateičiai – priiminėti iš taško, kas geriausia Lietuvai, sprendimus laikantis etikos ir elgesio kodekso.

Sėkmingų startų linki Nerijus Bakasėnas

2019.07.04; 10:59