Karalienė Elžbieta II sugrįžo į darbą po sutuoktinio princo Philipo mirties. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II antradienį sugrįžo į darbą po sutuoktinio princo Philipo mirties.
 
Karalienė antradienį surengė susitikimus su Latvijos ambasadore Ivita Burmistre ir Dramblio Kaulo Kranto ambasadore Sara Affoue Amani. Elžbieta II vilkėjo šviesiai mėlynos spalvos suknelę su violetinės, baltos ir geltonos spalvos gėlėmis ir perlų vėrinį. Iki šiol ji vilkėjo juodus gedulo drabužius.
 
Praėjusį penktadienį baigėsi dvi savaites trukęs karališkosios šeimos gedulo laikotarpis po princo Philipo mirties balandžio 9 d.
 
Princas Philipas, dar žinomas kaip Edinburgo hercogas, mirė sulaukęs 99 metų. Jo laidotuvės vyko balandžio 17 d. Elžbieta II ir Philipas santuokoje išgyveno daugiau kaip septynis dešimtmečius. Praėjusią savaitę karalienei sukako 95 metai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.28; 00:55

Karalienė Elžbieta II mini 69-ąsias valdymo metines. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II šeštadienį ramiai paminėjo 69-ąsias valdymo metines, dėl koronaviruso pandemijos likusi Vindzoro pilyje.
 
„Šią dieną 1952 m. Karalienė paveldėjo sostą po savo tėvo Karaliaus Jurgio VI mirties“, – rašoma JK karališkosios šeimos „Twitter“ paskyroje.
 
Pastaruosius tris dešimtmečius Elžbieta II vykdavo į Sandringhamo rūmus Anglijos rytuose švęsti Kalėdų su šeima, o tada ten likdavo iki vasario 6-osios valdymo metinių.
 
Šiemet dėl pandemijos teko atšaukti šią tradiciją, o karalienė praleido didžiąją dalį pandemijos Vindzoro pilyje su princu Filipu bei nedideliu skaičiumi patikimų personalo narių.
 
Karalienės tėvas karalius Jurgis VI mirė 1952 m. vasario 6-osios rytą Sandringhame, todėl tuo metu Kenijoje viešėjusi 25 metų amžiaus Elžbieta tapo monarche.
 
Naujienų agentūros „Press Association“ žiniomis, kitąmet dėl 70-ojo karalienės valdymo jubiliejaus JK bus papildoma nedarbo diena.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.08; 04:30

Aukso moneta

Apie 120 Berlyno teisėsaugos institucijų darbuotojų atlieka kratas Vokietijos sostinės lombarduose ir juvelyrinių dirbinių parduotuvėse. Kaip pranešė trečiadienį žurnalas „Spiegel“, tai susiję su 100 kilogramų aukso monetos vagyste iš Bodės muziejaus 2017 metais.
 
Berlyno prokuratūros pranešime nepatikslinama, dėl kokios konkrečiai bylos atliekamos kratos. „Įtariamieji galėjo naudoti pavogtą auksą suklastotoms monetoms gaminti“, – sakoma jame.
 
Šių metų vasarį Berlyno apygardos teismas muziejaus eksponato vagystės byloje nuteisė kalėti tris vyrus. Du nusikaltėliai už vagystę gavo po 4,5 metų kalėjimo. Buvusiam muziejaus darbuotojui už bendrininkavimą buvo skirta 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
 
Bet monetos taip ir nepavyko rasti. Tyrėjų nuomone, nusikaltėliai supjaustė ją iškart po vagystės ir pardavė dalimis.
 
53 centimetrų skersmens aukso moneta „Big Maple Leaf“ („Didelis klevo lapas“) buvo pagrobta naktį į 2017 metų kovo 27-ąją. Vagys įsigavo į muziejų pro langą, o grobį iki automobilio nusivežė karučiu. Aukso dalelių buvo rasta automobilyje ir ant vagišių drabužių.
 
Oficialus monetos nominalas – 1 mln. Kanados dolerių (apie 700 tūkst. eurų). Berlyne ji buvo eksponuojama nuo 2010 metų. Iš aukštos prabos tauriojo metalo nukalto objekto rinkos vertė siekė 4 mln. eurų.
 
Ši aukso moneta Kanadoje buvo nukaldinta 2007 metais Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II garbei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.17; 06:00