LPK prezidentas Robertas Dargis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį Vilniuje, Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai.
 
Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės įmonės – sulaukta 37 paraiškos, pranešė LPK.
 
Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 49 aukso ir 8 sidabro medalius. Pasak medalius įmonių vadovams įteikusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, laikinai einančio ir ekonomikos bei inovacijų ministro pareigas, įmonių pasiekimai svarbūs visai Lietuvai.
 
„Įmonių pasiekimai rodo, kad turime didelį eksporto potencialą. Jie neša svarbią žinią – nors esame maži, esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės ir inovatyvumo gaminius, kurie yra pripažįstami ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis – ne tik istorija ir turtinga valstybes praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar. Šie gaminiai ir paslaugos puikiai reprezentuoja Lietuvą”, – pranešime cituojamas ministras Ž. Vaičiūnas.
 
LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad apdovanojimams yra pristatomas vis platesnis spektras mūsų pramonės ir paslaugų. Praėjusiais metais konkurse dalyvavo produktai ir paslaugos iš 15-os ūkio šakų, o šiais metais savo produkciją pristatė 25-ios šalies ūkio šakos.
 
„Vis įvairesnis produktų ir paslaugų ratas rodo, kad mūsų verslas plečia savo galimybių ribas, nepaisant įvairių iššūkių tiek vidaus, tiek globaliose rinkose. Verslas demonstruoja tvirtą stuburą ir išlieka konkurencingas. Daugelis naujų produktų atsiranda naujų technologijų ir inovacijų dėka ir, manau, jeigu gebėsime ir toliau koja kojon žengti su technologijų naujovėmis, tai tiek Lietuvos, tiek užsienio vartotojus kasmet stebinsime naujais produktais ir paslaugomis“, – sakė R. Dargis.
 
Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.
 
Aukso medaliai įteikti  maisto pramonės alkoholinių gėrimų, konditerijos, žuvies, duonos, grūdų, pieno, alaus, mėsos ir kitų gaminių grupėse, taip pat mašinų ir įrenginių pramonės, statybos ir statybinių medžiagų, ekologijos ir aplinkosauginės pramonės, ekologijos ir aplinkosauginės, medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės grupėse bei paslaugų grupėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.12; 12:00

Portalas Delfi skelbia įtakingiausių Lietuvoje sąrašą. Penktus metus iš eilės Delfi atliktas tyrimas parodė, kad elito sudarytame įtakingiausiųjų sąrašo viršuje antrus metus iš eilės – kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji surinko 715 balsų.
 
Antroje vietoje rikiuojasi žurnalistas Edmundas Jakilaitis (687 balsai), trečioje – verslininkas Robertas Dargis (659), Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis (650 balsų) bei „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis (579).
 
Toliau dešimtuke rikiuojasi krepšinio treneris Šarūnas Jasikevičius (591), premjeras Saulius Skvernelis (539), žurnalistas Andrius Tapinas (506), prezidentas Gitanas Nausėda (499), LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (499).
 
Apklausą naujienų portalo Delfi užsakymu atliko žurnalas „Reitingai“ birželio 20 – liepos 20 dienomis. Rezultatas gautas išklausius 1013 asmenų, kurie yra savo sričių specialistai – politikai, verslininkai, ekonomistai, tarnautojai, pareigūnai, visuomenininkai, žiniasklaidos priemonių vadovai ir atstovai, sporto ar popkultūros veikėjai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.04; 01:00
 
 
 

Europa pralaimi kovą dėl savo talentų, todėl mokslo ir verslo bendradarbiavimas turėtų būti didesni, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis. 


LPK prezidentas Robertas Dargis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Europa šiandien pralaimi kovą dėl savo talentų. Visi matome, kaip JAV medžioja Europos mokslininkus, siūlydama jiems palankesnes sąlygas verslui ir kūrybai. Todėl turime kartu siekti, kad Europos Komisija (EK) skirtų ypatingą dėmesį ir ES lėšas jaunų verslų bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo sąlygų gerinimui“, – Briuselyje vykusiame renginyje „ES pramonės dienos 2019“ sakė R. Dargis. 

Kaip praneša LPK, ES biudžeto moksliniams tyrimams ir inovacijoms skyrimo svarbą R. Dargis pabrėžė ir susitikime su EK Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Jeanu Ericu Paquet. Susitikime kalbėta apie veiksmingų švietimo ir mokymo sistemų, kurios padėtų pramonės įmonėms diegti naujoves ir konkuruoti tarptautinėje arenoje, svarbą. 

Tuo metu susitikime su EK Prekybos generalinio direktorato direktoriumi Leopoldo Rubinacci, R. Dargis pareiškė paramą Europos Komisijos pastangoms sudaryti ir įgyvendinti laisvosios prekybos susitarimus, pašalinti kliūtis Europos bendrovėms trečiosiose šalyse, kovoti su protekcionizmu, dempingo ir subsidijavimo apraiškomis. 

„Lietuva yra atvira, į eksportą orientuota ekonomika, todėl mums labai svarbu, kad tarptautinėje prekyboje galiotų sąžiningumo ir aiškumo principai. Šiandien susiduriame su daugybe iššūkių šioje srityje – „Brexitu“, lygiaverčių prekybos sąlygų su Kinija trūkumu, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) modernizavimo būtinybe“, – vardino R. Dargis. 

L. Rubinacci teigimu, kol kas labai sunku prognozuoti „Brexito“ baigtį, todėl dabar belieka sekti situaciją. Jis pasisakė už PPO modernizavimą bei tai, kad ši organizacija taptų atsvaros tašku, užtikrinančiu vienodas žaidimo sąlygas visiems rinkos dalyviams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.08; 06:31