Robertas Dargis: Europa pralaimi kovą dėl savo talentų


Europa pralaimi kovą dėl savo talentų, todėl mokslo ir verslo bendradarbiavimas turėtų būti didesni, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis. 


LPK prezidentas Robertas Dargis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Europa šiandien pralaimi kovą dėl savo talentų. Visi matome, kaip JAV medžioja Europos mokslininkus, siūlydama jiems palankesnes sąlygas verslui ir kūrybai. Todėl turime kartu siekti, kad Europos Komisija (EK) skirtų ypatingą dėmesį ir ES lėšas jaunų verslų bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo sąlygų gerinimui“, – Briuselyje vykusiame renginyje „ES pramonės dienos 2019“ sakė R. Dargis. 

Kaip praneša LPK, ES biudžeto moksliniams tyrimams ir inovacijoms skyrimo svarbą R. Dargis pabrėžė ir susitikime su EK Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Jeanu Ericu Paquet. Susitikime kalbėta apie veiksmingų švietimo ir mokymo sistemų, kurios padėtų pramonės įmonėms diegti naujoves ir konkuruoti tarptautinėje arenoje, svarbą. 

Tuo metu susitikime su EK Prekybos generalinio direktorato direktoriumi Leopoldo Rubinacci, R. Dargis pareiškė paramą Europos Komisijos pastangoms sudaryti ir įgyvendinti laisvosios prekybos susitarimus, pašalinti kliūtis Europos bendrovėms trečiosiose šalyse, kovoti su protekcionizmu, dempingo ir subsidijavimo apraiškomis. 

„Lietuva yra atvira, į eksportą orientuota ekonomika, todėl mums labai svarbu, kad tarptautinėje prekyboje galiotų sąžiningumo ir aiškumo principai. Šiandien susiduriame su daugybe iššūkių šioje srityje – „Brexitu“, lygiaverčių prekybos sąlygų su Kinija trūkumu, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) modernizavimo būtinybe“, – vardino R. Dargis. 

L. Rubinacci teigimu, kol kas labai sunku prognozuoti „Brexito“ baigtį, todėl dabar belieka sekti situaciją. Jis pasisakė už PPO modernizavimą bei tai, kad ši organizacija taptų atsvaros tašku, užtikrinančiu vienodas žaidimo sąlygas visiems rinkos dalyviams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.08; 06:31

print