Kiekvienam aukojusiam kraujo Santaros klinikų Kraujo centre miškininkai dovanojo eglutę. VMU nuotr.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centras antradienį surengė bendrą akciją – „Eglutė gyvenimui“, kurios metu kraujo aukojusiems žmonėms dovanojo po kalėdinę eglutę.
 
„Matome prasmę visuose darbuose, kuriuos atliekame tiek ugdydami miškus, tiek prisijungdami prie socialinių iniciatyvų. Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai, ar susibūrę į komandą, ar pavieniui, ir patys aukoja kraujo, todėl idėja kiekvienam gruodžio 21 d. davusiam kraujo padovanoti kalėdinį medelį ir gimė pačių darbuotojų iniciatyva – tai graži simbolinė padėka visiems, kurie prisideda gelbstint kitų gyvybes.
 
Džiaugiamės, kad kasdieną mažais darbais galime pasiekti didelių rezultatų“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė. Neatsitiktinai ir eglutė, kurią miškininkai dovanos visiems duodantiems kraujo, yra vazonėlyje – kiekvienas galės ją pavasarį pasodinti, kad medelis ir toliau augtų bei stiprėtų, pabrėžiama VMU pranešime.
 
„Džiaugiamės šia gražia iniciatyva, kuri skatina vieni kitus būti geresniais ir dalintis. Tikime, kad kraujo donorams tai bus labai graži kalėdinė dovana, kuri turi svarbią reikšmę – gyvenimą. Gruodžio 21 dieną kraujo padovanoję donorai galėjo namo parsinešti kalėdinį džiaugsmą“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centro vyriausioji specialistė Vaida Strakšytė.
 
Tokia iniciatyva – dovanoti eglutę aukojantiems kraujo – šiais metais vykdoma pirmą kartą, ir, tikimasi, taps tradicija.
 
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centre kasmet kraujo duoda apie 25 000 kraujo donorų. Net 80 procentų jų – nuolat tai darantys asmenys.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.12.22; 07:53
eglute-01

Paprotys švenčių metu puošti medžius atėjęs iš pagonybės. Išsaugoję nemažai senovinių ritualų, krikščinys taip pat puošia medžius. Kodėl gruodžio 25 dieną, kodėl būtent eglutę, kodėl ji puošiama žvakutėmis, vaisiais ir žaisliukais?

Dar prieš krikščionybės atsiradimą ir išplitimą žmonės gruodžio mėnesį švęsdavo vasaros saulėgrąžos šventę. Iki IV a. ši diena buvo švenčiama kaip pagonių Saulės dievo Mitros gimimo diena. Mitra senovės Romoje dar buvo vadinama Sal inventus (”nenugalimąja saule”). Mitros kultu pagrįsta religija II-IV m.e. amžiais klestėjo ne tik senovės Romoje, bet ir Vengrijoje, Rumunijoje, Reino slėnyje. Mitrizmas aukštino drąsą, ištvermę, karius.

Continue reading „Kas “sugalvojo” Kalėdinę eglutę”