Pietų Korėja pirmą kartą viešai parodė iš JAV įsigytus „nematomus“ naikintuvus. EPA-ELTA nuotr.
Pietų Korėja pirmą kartą viešai parodė kelis iš 40 užsakytų „nematomų“ naikintuvų, kurių pirkimą iš JAV griežtai kritikavo Šiaurės Korėja.
 
Keturi „F-35A“ tipo naikintuvai ir kita ginkluotė antradienį, minint 71-ąsias ginkluotųjų pajėgų metines, pristatyta aviacijos bazėje pietrytiniame Daegu mieste. Pristatyme dalyvavo ir šalies prezidentas Moon Jae-inas.
 
Trys iš „F-35A“ naikintuvų pakilo į orą, pranešė Gynybos ministerija. Nuo kovo pabaigos Pietų Korėjai pristatyti aštuoni ginkluotės koncerno „Lockheed Martin“ naikintuvai.
 
Be bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų Pchenjanas keliskart kritikavo ir planuojamą „F-35A“ naikintuvų dislokaciją kaimyninėje šalyje.
 
Be kita ko, teigta, kad tai „pavojinga akcija“, kuri pakurstys karinę įtampą.
 
Šiaurės Korėja dėl savo branduolinio ginklo programos yra sulaukusi griežtų tarptautinių sankcijų.
 
Moon Jae-inas per ceremoniją antradienį sakė, kad stiprūs gynybiniai pajėgumai remia pastangas dėl taikos Korėjos pusiasalyje. Savo trečiajame viršūnių susitikime praėjusių metų rugsėjį Pchenjane Moon Jae-inas ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas pareiškė, kad priešiškumas tarp abiejų šalių baigiasi visiems laikams ir kad bus siekiama visiškos pusiasalio „denuklearizacijos“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.02; 05:00

Per naktinį mokomąjį skrydį virš Ramiojo vandenyno sudužo modernus Japonijos naikintuvas. Pilotas laikomas dingusiu, rastos naikintuvo nuolaužos, trečiadienį pranešė Gynybos ministerija, kuria remiasi agentūra AP.

Pilotas yra 40-50 metų amžiaus. F-35A iš radarų ekrano dingo praėjus maždaug pusvalandžiui po pakilimo iš bazės šalies rytuose. Incidento priežastis kol kas nežinoma. Dvylika to paties tipo naikintuvų kuriam laikui liks žemėje.

Japonija šiuos JAV gamintus naikintuvus turi nuo praėjusių metų. Premjero Shinzo Abės vyriausybė dėl galimai didėjančios grėsmės iš Kinijos ir Šiaurės Korėjos ketina įsigyti dar 147 šio tipo lėktuvus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.10; 06:00

Japonijos jūrų savigynos pajėgos išlydimos į kelionę.

Japonijos gynybos finansavimas kitais fiskaliniais metais šoktels iki rekordinių 47 mlrd. dolerių aukštumų, Tokijui stiprinant gynybos raketų sistemas ir įsigyjant nesusekamus naikintuvus, turinčius konkuruoti su Kinija.

Gynybos finansavimas buvo dalis 912 mlrd. dolerių siekiančio nacionalinio kitų fiskalinių metų, prasidėsiančių 2019 m. balandį, biudžeto, kurį patvirtino premjero Shinzo Abės Vyriausybė, nusprendusi atidėti 5,26 trln. jenų (47 mlrd. dolerių) gynybai. Tai yra jau penkti metai, kai gynybos finansavimas yra didinamas, pranešė Gynybos ministerijos pareigūnai.

Gynybos finansavimas padengs naujų Jungtinių Valstijų raketų neutralizavimo sistemų „Aegis Ashore“ įrengimo kaštus, tikino pareigūnai. 2019 fiskalinių metų biudžete taip pat numatytos lėšos šešiems F-35A radarų nesusekamiems naikintuvams įsigyti. Taip pat Japonija pagamins pirmuosius lėktuvnešius nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Pagal iki 2024 m. kovo truksiančią programą, Japonija patobulins du jau turimus sraigtasparnius nešančius laivus, kurie po atliktų darbų galės priimti ir lėktuvus.

Sh. Abės vyriausybė teigia, kad gynybos finansavimo didinimas yra neišvengiamas, atsižvelgiant į augančius gynybos iššūkius regione, tarp jų įtampą santykiuose su Šiaurės Korėja ir Kinijos kariuomenės augimą. 

Tačiau šis sprendimas įžiebė kritikos laviną. Kritikai tikina, kad Tokijas tolsta nuo įsipareigojimo laikyti išskirtinai gynybos funkcijas atliekančią kariuomenę, kaip nustatyta po Antrojo pasaulinio karo priimtoje Japonijos konstitucijoje.

Praeitais metais Kinija pristatė pirmąjį šalies viduje pagamintą lėktuvnešį, kuris turėtų padėti valstybei įtvirtinti dominavimą Pietų Kinijos jūroje. Pirmasis Pekino lėktuvnešis „Liaoning“ yra senas sovietinis laivas, pagamintas beveik prieš 30 metų, tuo metu vadintas „Riga“. Kinija šį lėktuvnešį personalo mokymų tikslais iš Ukrainos užsisakė 2012 m.

Naujoji Japonijos gynybos programa paskelbta po to, kai šalies pareigūnai, spaudžiant Donaldui Trumpui, pažadėjo įsigyti daugiau Jungtinių Valstijų karinės įrangos.

„Augantis Japonijos gynybos finansavimas yra tiesioginis atsakas į Kinijos karinę grėsmę“, – sakė tarptautinės politikos ir regioninio saugumo profesorius Tokijo J. F. Oberlino universitete Akira Kato.

„Padidėjusios išlaidos taip pat leis Japonijai įsigyti daugiau JAV ginkluotės, taip išvengiant prekybos karo su Vašingtonu“, – agentūrai AFP sakė A. Kato, pridurdamas, kad Tokijo gynybos biudžetas ateityje turėtų augti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.21; 10:04