Pietų Korėja pirmą kartą viešai parodė iš JAV įsigytus „nematomus“ naikintuvus


Pietų Korėja pirmą kartą viešai parodė iš JAV įsigytus „nematomus“ naikintuvus. EPA-ELTA nuotr.
Pietų Korėja pirmą kartą viešai parodė kelis iš 40 užsakytų „nematomų“ naikintuvų, kurių pirkimą iš JAV griežtai kritikavo Šiaurės Korėja.
 
Keturi „F-35A“ tipo naikintuvai ir kita ginkluotė antradienį, minint 71-ąsias ginkluotųjų pajėgų metines, pristatyta aviacijos bazėje pietrytiniame Daegu mieste. Pristatyme dalyvavo ir šalies prezidentas Moon Jae-inas.
 
Trys iš „F-35A“ naikintuvų pakilo į orą, pranešė Gynybos ministerija. Nuo kovo pabaigos Pietų Korėjai pristatyti aštuoni ginkluotės koncerno „Lockheed Martin“ naikintuvai.
 
Be bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų Pchenjanas keliskart kritikavo ir planuojamą „F-35A“ naikintuvų dislokaciją kaimyninėje šalyje.
 
Be kita ko, teigta, kad tai „pavojinga akcija“, kuri pakurstys karinę įtampą.
 
Šiaurės Korėja dėl savo branduolinio ginklo programos yra sulaukusi griežtų tarptautinių sankcijų.
 
Moon Jae-inas per ceremoniją antradienį sakė, kad stiprūs gynybiniai pajėgumai remia pastangas dėl taikos Korėjos pusiasalyje. Savo trečiajame viršūnių susitikime praėjusių metų rugsėjį Pchenjane Moon Jae-inas ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas pareiškė, kad priešiškumas tarp abiejų šalių baigiasi visiems laikams ir kad bus siekiama visiškos pusiasalio „denuklearizacijos“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.02; 05:00
print