Su Vytautu Leščinsku susipažinau automobilyje. Birželio 27 d. Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis vežė mus į Demeniškių atlaidus, pas rašytoją Romą Sadauską (apie tą renginį – fotoreportažas „Bandymas atkurti Vinco Krėvės literatūrinę premiją“, slaptai.lt). Nemažai diskutavome įvairiomis temomis, atlaiduose ir jis, ir aš daug fotografavome.

Grįžtant į Vilnių Vytautas man padovanojo savo romaną „Paskutinis eksperimentas“ (Žaliasis pasaulis, Vilnius, 2012), kurį jau spėjau perskaityti ir vieną skyrių siūlau mūsų svetainės skaitytojams. Bet prieš tai – trumpai apie autorių. Apie Vytauto Leščinsko fantastinius romanus „Daktaras Lorencas“ ir „Paskutinis eksperimentas“ rašo rašytojas Romas Sadauskas.

Vytautas Visockas

Continue reading „„Paskutinis eksperimentas“”

„Ar yra geresnė dovana kiekvienam rašytojui už gebėjimą nuspėti ateitį?“ – klausia internetinio žurnalo Interpreter vyriausiasis redaktorius Maiklas Veisas straipsnyje The Daily Beast.

„Gal Žiulis Vernas visiškai neteisingai išklojo transportavimo būdą romane „Iš Žemės į Mėnulį“, kuris išėjo 1865 metais,  bet jis stebėtinai nuspėjo pirmosios žmogaus kelionės į Mėnulį starto vietą – Floridą, – rašo autorius. – Dažnai stebimasi ir tuo, kaip Džordžas Orvelas taip teisingai perdavė totalitarizmo stilių ir charakterį, jog atrodo, kad siaubingoji Kim šeimynėlė Pchenjane panaudoja „1984“ kaip savotišką instrukciją“.

„Jeigu jis nebūtų miręs, aš įsitikinęs, kad Vasilijus Aksionovas būtų juokęsis iki iškritimo“, – rašo M.Veisas. Autoriaus nuomone, jis „išpranašavo, kad Rusija prisijungs Krymą, prieš 35 metus iki tol ir, kaip pamatėm, nepaprastai tiksliai aprašė smulkiausias detales“.

Continue reading „1979-ųjų metų romane išpranašautas Vladimiro Putino įsiveržimas į Krymą”