Bulių bėgimo festivalis grįžo į Pamploną. EPA-ELTA nuotr.

Pamplona, liepos 7 d. (AFP-ELTA). Ketvirtadienį per pirmąjį nuo 2019 m. bulių bėgimą Ispanijos San Fermino festivalyje Pamplonoje pusę tonos sveriantys buliai pargriovė įspūdžių ieškotojus, penki žmonės nuvežti į ligoninę.
 
Niekas nebuvo negyvai subadytas, tačiau keli drąsuoliai buvo sutrypti arba pargriauti ant šiaurinio miesto viduramžių grindinio per pirmąjį iš aštuonių ankstyvo ryto bulių bėgimą. Vienas į ligoninę nuvežtų asmuo buvo gydomas dėl kojos traumos, kitas krisdamas susitrenkė galvą, vienam paaugliui sužalota ranka, pranešė Raudonojo kryžiaus atstovas.
 
Šeši buliai skynėsi kelią per šimtų bėgikų, daugiausia vilkėjusių tradicinius baltus drabužius ir ryšėjusių raudonas kaklaskares, jūrą. Buliai įveikė maždaug 850 metrų trasą nuo aptvaro iki miesto bulių arenos per dvi minutes ir 35 sekundes. Vėliau ketvirtadienį jie kris per kovas arenoje.
 
Žmonės iš viso pasaulio plūsta į miestą, turintį maždaug 200 tūkst. gyventojų, norėdami išbandyti savo drąsą ir pasimėgauti visą parą vykstančiomis linksmybėmis, religinėmis procesijomis ir koncertais. Kasmetinis festivalis, išgarsintas 1926 m. Ernesto Hemingway‘aus romano „Fiesta“, pastarąjį kartą buvo surengtas 2019 metais.
Bulių bėgimo festivalis grįžo į Pamploną – į ligoninę paguldyti penki žmonės. EPA-ELTA nuotr.
 
Pareigūnai atšaukė itin populiarų renginį 2020 ir 2021 metais dėl COVID-19 pandemijos – pirmą kartą nuo 1936–1939 m. Ispanijos pilietinio karo. Nuo 1910 m. per bulių bėgimus žuvo 16 žmonių, pastarąjį kartą – 2009 metais.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.08; 08:21
hemingvejus_ernestas

Internetiniame portale LRT.lt aptikau įdomios informacijos apie vieną mylimiausių savo jaunystės rašytojų – Ernestą Hemigvėjų. Kadaise su didžiausiu įdomumu skaičiau jo kūrinius – “Fiesta”, “Kam skambina varpai”, “Senis ir jūra”, “Turėti ir neturėti”, “Žalios Afrikos kalvos”, “Šventė, kuri visuomet su tavimi”.

Taip pat buvau skaitęs užtektinai daug straipsnių apie rašytojo gyvenimą, jo būdą, pomėgius. Be abejo, žinojau, kad E.Hemingvėjus simpatizavo Sovietų Sąjungai (tikiuosi, buvo tik suklaidintas Kremliaus propagandos). Taip pat žinojau, kad gyvenimą E.Hemingvėjus baigė savižudybe – nusišovė iš savo mėgstamiausio medžioklinio šautuvo.

Dauguma jo biografiją nagrinėjusių tyrinėtojų tvirtino, esą E.Hemingvėjus nusižudė dėl to, kad, pašlijus sveikatai, neteko galimybės produktyviai dirbti. E.Hemingėjus buvo itin reiklus sau, norėjo visuomet atrodyti esąs stiprus. Bet dėl senatvės prarado galimybę gyventi taip pat intensyviai kaip ir anksčiau, su šia realybe nenorėjo susitaikyti, todėl ir paspaudė šautuvo gaiduką.

Continue reading „Kokia tikroji rašytojo Ernesto Hemingvėjaus savižudybės priežastis?”