Marselyje ugriuvus namui be žinios dingo 10 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, balandžio 9 d. (AFP-ELTA). Sekmadienį Marselyje, pietų Prancūzijoje, sugriuvo gyvenamasis pastatas, o 10-ies be žinios dingusių žmonių paiešką apsunkino nelaimės vietoje kilęs gaisras, informuoja AFP.
 
Namas sugriuvo per sprogimą, kurio metu taip pat nukentėjo penki greta esančių pastatų gyventojai. Nelaimė įvyko sekmadienį apie 00 val. 40 min. vietos laiku.
 
Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas žurnalistams įvykio vietoje sakė, kad po griuvėsiais atsidūrė nuo 4 iki 10 žmonių ir nežinoma, ar jie išgyveno, ar žuvo.
 
Daugybė liudininkų naujienų agentūrai AFP sakė girdėję sprogimą. Vienas jų teigė, kad sprogimas sudrebino ir jo namą, o po to buvo juntamas stiprus dujų kvapas.
Marselis. Sugriuvęs namas. Gelbėtojai ieško dingusiųjų. EPA-ELTA nuotr.
 
Dūmai iš griuvėsių kilo ir sekmadienio popietę. Marselio meras Benoit Payanas žiniasklaidai sakė, kad turbūt bus aukų.
 
Degančius griuvėsius gesino daugiau nei 100 ugniagesių. Dėl karščio nelaimės vietoje negalėjo dirbti gelbėtojai su šunimis. Be to, gelbėtojų darbą apsunkino ir tai, kad apgriuvo vienas greta esantis pastatas. Panaudojus kopėčias nuo šio namo stogo terasos buvo nukelti aštuoni žmonės.
 
Iš kitų pastatų evakuota apie 180 žmonių, kurie laikinai apgyvendinti mokyklose. Netoliese atidarytas ir pagalbos centras dingusių artimųjų ieškantiems žmonėms.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.04.10; 00:30

Turkijoje ir Siriboje – stiprus žemės drebėjimas. EPA – ELTA foto

Tel Avivas, vasario 10 d. (dpa-ELTA). Pietų Turkijoje gelbėtojai ištraukė iš sugriuvusio namo dešimtmetį berniuką. Vaikas išgelbėtas praėjus keturioms dienoms po žemės drebėjimo, nuniokojusio šalies rajonus prie Sirijos sienos.
 
Berniukas daugiau nei 100 valandų buvo įstrigęs po griuvėsiais Kahramanmarašo mieste, penktadienį tviteryje paskelbė gelbėjimo darbuose dalyvaujančios Izraelio gynybos pajėgos. Gelbėjant berniuką jam buvo teikiama „gyvybę gelbstinti medicininė pagalba, o paskui jis buvo nuvežtas į ligoninę tolesniam gydymui“.
 
Pastarosiomis dienomis Izraelis pasiuntė į Turkiją daugiau nei 380 pagalbos darbuotojų, įskaitant gydytojus, slaugytojus ir paramedikus. Penktadienio rytą Izraelio kariuomenė Kahramanmaraše atidarė lauko ligoninę.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.02.11; 06:52

Kinijoje išgelbėta 11 šachtininkų, kurie buvo atkirsti aukso kasykloje. EPA-ELTA nuotr.

Gelbėtojai Kinijos rytuose esančioje Šandongo provincijoje iškėlė į paviršių 11 žmonių iš aukso gavybos šachtos, kurioje sausio 11 d. įvyko sprogimas. Tai sekmadienį pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.
 
Jos duomenimis, pirmas išgelbėtas šachtininkas buvo iškeltas į paviršių po 11 val. vietos laiku. Vyras buvo sunkios būklės, jis skubiai išgabentas į ligoninę.
 
Gelbėjimo operacijoje dalyvauja 633 žmonės.
 
Sprogimas šachtoje nugriaudėjo sausio 11 d., tuo metu joje buvo 22 žmonės. Gelbėtojams pavyko užmegzti ryšį su 12 šachtininkų, iš kurių vienas vėliau mirė. Dar 10 žmonių likimas tebėra nežinomas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.24; 12:00

Beirutas po sprogimo. EPA – ELTA nuotr.

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė, kad į Libano sostinę Beirutą skubiai išsiųs gelbėtojų, dresuotų šunų ir įrangos ieškoti griuvėsiuose įstrigusių išgyvenusiųjų, mieste nugriaudėjus dviem galingiems sprogimams.
 
„ES civilinės saugos mechanizmas šiuo metu koordinuoja skubų dislokavimą daugiau nei 100 aukštos kvalifikacijos gaisrininkų su transporto priemonėmis, šunimis ir įranga, kurių specializacija yra paieška ir gelbėjimas miestų teritorijose“, – pranešime teigė už krizių valdymą atsakingas eurokomisaras Janezas Lenarčičius.
 
„Jie bendradarbiaus su Libano valdžios institucijomis gelbstint gyvybes įvykio vietoje“, – pridūrė jis.
 
Libano valdžios institucijos paprašė pagalbos pagal šį mechanizmą po to, kai Beirute antradienį nugriaudėjo du galingi sprogimai.
J. Lenarčičius teigė, kad prie operacijos prisidės Čekijos Respublika, Graikija ir Nyderlandai, o pagalbą taip pat pasiūlė Prancūzija, Vokietija ir Lenkija. Jis tai pavadino „skubiu pirmuoju žingsniu.“
 
„Palaikome Libaną ir jo žmones ir esame pasirengę mobilizuoti daugiau pagalbos“, – sakė jis.
 
2001 metais sukurtas ES civilinės saugos mechanizmas suteikia Bendrijai galimybę koordinuoti pagalbos veiksmus reaguojant į ekstremalias situacijas visame pasaulyje.
 
Dėl sprogimų Libano premjeras apkaltino sandėlį, kuriame buvo laikoma 2 750 tonų amonio nitrato.
 
Pasak Libano Raudonojo Kryžiaus, sprogimų metu žuvo daugiau nei 100 žmonių, o dar daugiau kaip 4 000 buvo sužeisti. Beiruto gubernatoriaus teigimu, namus prarado 300 tūkst. žmonių, o padaryta žala vertinama 5 mlrd. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.06; 09:00

Gaisrininkų automobilis. Slaptai.lt nuotr.

Gegužės 29-ąją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui sukanka 30 metų.
 
Prieš tris dešimtmečius – 1990 m. gegužės 29 d. – ministrė pirmininkė Kazimiera Prunskienė pasirašė Vyriausybės nutarimą „Dėl Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos steigimo”. 1999 m. departamentas buvo reorganizuotas į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. 2005 m. prie jo prijungtas Civilinės saugos departamentas, o 2006 m. – Bendrasis pagalbos centras.
 
„Linkiu, kad mus visus vienytų ir telktų svarbiausias tikslas – gyventojų saugumas”, – sako departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, apgailestaudamas, kad dėl karantino negali vykti 30-mečio minėjimas.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas yra atsakingas už visuomenės, materialaus turto ir aplinkos apsaugą ekstremaliųjų situacijų atvejais. Jis organizuoja ir vykdo gaisrų ir kitų ekstremaliųjų situacijų prevenciją, formuoja priešgaisrinės ir civilinės saugos politiką Lietuvoje, numato priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų veiklos kryptis, rengia teisės aktus, reglamentuojančius priešgaisrinę ir civilinę saugą ir kontroliuoja, kaip laikomasi jų reikalavimų, vykdo valstybinę priešgaisrinę priežiūrą, organizuoja priešgaisrinės ir civilinės saugos mokymą, informuoja visuomenę priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimais.
Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.
 
Lietuvai tapus Europos Sąjungos ir NATO nare, aktyviai dalyvaujama tarptautinių organizacijų veikloje. 2005 metais įsteigta Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda ne kartą yra dalyvavusi tarptautinėse gelbėjimo bei humanitarinės pagalbos teikimo operacijose.
 
Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 4 tūkst. darbuotojų, iš jų per 2600 – ugniagesių gelbėtojų, kurie, vadovaudamiesi šūkiu „Artimui pagalba, Dievui garbė”, profesionaliai atlieka savo pareigas ir yra išgelbėję tūkstančius žmonių gyvybių. Vien šiemet jie užgesino per 5 tūkst. gaisrų ir atliko beveik tiek pat gelbėjimo darbų. Gaisrų ir gelbėjimo darbų metu buvo išgelbėti 172 žmonės.
 
Ugniagesiai gelbėtojai valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai rengiami Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Vidurinės grandies pareigūnus Lietuvos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai nuo 1992 m. rengia Vilniaus Gedimino technikos universitetas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.29; 10:00

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas teigia, kad viena iš svarbiausių Alytaus gaisro likvidavimo klaidų yra tai, kad jame dirbę ugniagesiai visą parą buvo laikomi užterštoje teritorijoje.
 
„Gaisro likvidavimo klaidos akivaizdžios, viena iš svarbiausių klaidų ugniagesių saugumo ir sveikatos prasme yra tai, kad jie visas 24 valandas buvo laikomi užterštoje zonoje. Vykdė užduotis, valgė, gėrė, ilsėjosi tiesiog kur papuolė. Nebuvo suteikta galimybė nusiprausti švariu vandeniu, pasikeisti prisigėrusius kancerogeninėmis medžiagomis drabužius. Laiku nebuvo pasirūpinta rezerviniais respiratoriais“, – spaudos konferencijoje Seime sakė jis.
 
„Taip pat ugniagesių dažnesnis keitimasis nebuvo sureguliuotas, be to, kaip minėjau, nebuvo atitraukiami iš gaisro vietos į švarią zoną“, – tęsė S. Džiautas.
 
Jo teigimu, gaisrą Alytuje turėjo gesinti 21 skyrius – apie 60 ugniagesių, o pastovus ugniagesių skaičius buvo apie 30.
 
Pasak S. Džiauto, jų profesinė sąjunga mano, kad ugniagesių sveikatos sutrikdymas atsirado dėl netinkamo gesinimo organizavimo.
 
„Visi pavyzdžiai apie nesukomplektuotas grupes, sąlygas, aprūpinimą, nuolatinį buvimą toje pačioje vietoje tą įrodo“, – tikino jis.
 
Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas pažymėjo, kad jie ir toliau reikalaus, jog likvidavime dalyvavusių ugniagesių sveikata būtų nuodugniai ištirta.
 
„Ugniagesių profesinė sąjunga to nepaliks ir reikalauja, kad būtų nuodugniai ištirta visa likvidavime dalyvavusių ugniagesių sveikata, dar kartą pasiūlyta tai padaryti atsisakiusiems (…), taip pat pajungti mokslines laboratorijas Lietuvoje, nes jos yra tiriančios dioksinus, palygintų rezultatus su Vokietijos ir būsimų Čekijos tyrimų išvadomis ir būtų imtasi priemonių sunkiųjų metalų iš organizmo šalinimui, o galimai – ir dioksinų“, – sakė S. Džiautas.
 
Tuo metu Seimo narys Laurynas Kasčiūnas teigė, kad iki šiol nėra atlikta tinkama Alytaus gyventojų sveikatos patikra.
 
„Dar lapkričio mėnesį Alytaus rajono savivaldybės atstovai labai rimtai kėlė klausimą dėl biomonitoringo ne vien gyvūnų ir gyvulių, bet ir žmonių, pirmiausia. Kėlė klausimą, kada bus sukurta sistema ir bus galima juos (Alytaus gyventojus. – ELTA) patikrinti dėl sunkiųjų metalų, dėl dioksinų, kitaip tariant, visus sveikatos rodiklius. Iki šiol to nėra padaryta“, – sakė Seimo narys.
 
Pasak jo, nuodugnus sveikatos aptikrinimas planuojamas tik praėjus pusei metų po Alytaus gaisro likvidavimo.
 
„Mūsų žiniomis, patikrinimas toks, kad iš Alytaus rajono būtų patikrinta 100 žmonių, ir jie palyginti su, pavyzdžiui, 400 žmonių iš kitų Lietuvos vietų, planuojamas tik balandžio-gegužės mėnesį, tai yra praėjus pusei metų po gaisro“, – akcentavo L. Kasčiūnas.
 
Seimo narys pabrėžė, kad žada kreiptis į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, jog ugniagesių profesinė sąjunga galėtų liudyti ikiteisminėje tyrimo byloje.
 
„Kadangi gavau kreipimąsi iš profesinės sąjungos vadovo dėl jų argumentuoto noro liudyti dabar vykstančiame ikiteisminiame tyrime, kurį kuruoja Kauno apygardos prokuratūra, (…) šiandien kreipiuosi į mūsų generalinį prokurorą Evaldą Pašilį. Ne tik persiunčiu šitą prašymą profsąjungos, bet ir (…) siūlau apsvarstyti, kad ugniagesių profsąjunga galėtų tapti liudytojais šitoje ikiteisminio tyrimo byloje“, – tikino jis.
 
ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didelis gaisras, kurį pavyko užgesinti po 10 dienų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.27; 15:06

Ugniagesių gelbėtojų sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ugniagesių gelbėtojų profsąjungos vadovas Saulius Džiautas sako, kad ugniagesių netenkina atliekami sveikatos tyrimai po gaisro Alytuje, taip pat pasigendama ministerijų įsikišimo.
 
„Ugniagesių netenkina vilkinimas šitų tyrimų. Taip pat tai, kad numatomas monitoringas viduryje metų Sveikatos apsaugos ministerijos, tai, kad tyrimų rezultatus iš pradžių ugniagesiai sužino tik per žiniasklaidą. Ir tas tylėjimas, rekomendacijų nebuvimas, kaip šalinti tuos metalus. Pavyzdžiui, kad aliuminis, viršijęs 10 kartų, patys per internetines priemones sužinome, kad aliuminis labai kenkia centrinei nervų sistemai ir Alzheimerio liga vystosi nuo to. Sužinoję tokius dalykus, nematome veiksmų nei Vidaus reikalų ministerijos, kad tai būtų greičiau padaryta, nei Sveikatos apsaugos ministerijos įsikišimo“, – LRT radijui sakė S. Džiautas.
 
Anot jo, kai kurie ugniagesiai tiesiog neturi laiko pasitikrinti sveikatos.
 
„Galbūt per aplaidžiai žiūri į sveikatą ugniagesiai ir jie, dirbdami antrus darbus, neišgyvendami iš vienos algos, neturi laiko paprasčiausiai. Tą sveikatą jie atiduoda savo šeimoms ir labai gaila. Vis dėlto sveikata yra brangesnė ir rekomenduočiau jiems visiems išsitirti ir kuo skubiau tai padaryti prašau Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų, imtis iniciatyvos“, – LRT teigė S. Džiautas.
 
Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.

Kaip ELTA jau rašė, Medicinos centro gydytojai, pernai gruodžio mėnesį atlikę pirminius tyrimus, atrinko 30 statutinių ugniagesių pareigūnų ir 10 savivaldybių ugniagesių gelbėtojų bei ekskavatorininkų, dirbusių gaisravietėje. Pagal Medicinos centro gydytojų rekomendacijas buvo paimti papildomi biologiniai mėginiai dėl aštuonių skirtingų sunkiųjų metalų bei aliuminio nustatymo.
 
Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad iš aštuonių tirtų sunkiųjų metalų penkių ugniagesių organizmuose normos viršijo leistinas ribas. Daugeliui tiriamųjų nustatyti padidėję chromo bei arseno kiekiai, keletui pacientų padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Cinko, vario ir švino kiekio padidėjimo nenustatyta nė vienam pacientui. Vadovaujantis gydytojų toksikologų rekomendacijomis, buvo tiriamas ir aliuminio kiekis, kuris taip pat viršijo leistinas terapines dozes.
 
Laboratorinius sunkiųjų metalų bei aliuminio tyrimus atliko Vokietijoje akredituota klinikinė laboratorija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.15; 08:00

Prie Seimo – statutinių pareigūnų protestas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) antradienį šalia Seimo surengė protesto akciją dėl per mažų atlyginimų. Šį kartą statutiniai pareigūnai Seimo narių dėmesį bandė atkreipti signalinių raketų ugnimi.
 
Pasak NPPSS pirmininko Vladimiro Banelio, susirinkę statutiniai pareigūnai Seimo narių prašo paprasčiausios pagarbos.
 
„Pagarbos! Pagarbos! Pagarbos!..” – šaukė protestuojantys statutiniai pareigūnai.
 
NPPSS pirmininko teigimu, profsąjungos prašo 20 mln. eurų, ir Vyriausybė prisiimtus įsipareigojimus privalo vykdyti.
 
„Reikia ne dalinti žodžius, ne prisiimti įsipareigojimus ir juos laužyti, o vykdyti“, – protesto metu kalbėjo V. Banelis, akcentuodamas, kad statutiniams pareigūnams reikia Vyriausybės palaikymo.
 
„Mūsų (reikalavimai) nėra iš piršto laužti, nėra kažkokių pažadų išvesti reikalavimai. Mes labai aiškius tikslus turėjome dėl pokyčių teisėsaugoje, juos puikiai žino tiek Vidaus reikalų ministerija, tiek Vyriausybė. (..) Reikia iš Vyriausybės pusės palaikymo ir ne kažkokio, o elementaraus, minimalaus, laikantis tų pačių įsipareigojimų, kurie yra aptarti ir priimti“, – akcentavo NPPSS pirmininkas.
 
Pasak V. Banelio, įsipareigojimų vykdymas turėtų būti premjero Sauliaus Skvernelio garbės reikalas.
 
„Suprantame, kad premjerui nėra lengva, reikia spręsti daug galvosūkių, bet tai turėtų būti jo garbės reikalas. Jo žodis duotas – turi būti įgyvendinta programa, tai ir turime ją įgyvendinti“, – protesto metu komentavo profsąjungų susivienijimo pirmininkas.
Statutinių pareigūnų protestas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
Savo ruožtu Ugniagesių gelbėtojų profsąjungos pirmininkas ir protesto organizatorius Saulius Džiautas teigė, kad Vyriausybės padarytą klaidą dėl nepakankamo finansavimo statutiniams pareigūnams gali ištaisyti Seimas.
Aplinkos apsauga besirūpinantys pareigūnai. Dainiaus Labučio (Elta) nuotr.
 
„Šiandien šią klaidą gali ištaisyti Seimas, ko neskyrė, ko nepadarė Vyriausybė, gali Seimo nariai ištaisyti. Aš viliuosi, kad sveikas protas nugalės. Pabaikime šitą vidaus reikalų remontą, pabaikime šitą Programą 1000 (…). Nesolidu palikti kitai Vyriausybei pradėtus ir nepabaigtus darbus“, – kalbėjo Ugniagesių gelbėtojų profsąjungos pirmininkas.
 
NPPSS proteste prie Seimo dalyvavo maždaug pusantro šimto statutinių pareigūnų.
 
NPPSS pastarąją savaitę kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, ragindamas atkreipti dėmesį į valdančiosios Seimo daugumos Vyriausybės planuojamą „niekinį“ statutinių įstaigų finansavimą 2020 metais.
 
Profsąjungų susivienijimas taip pat dalyvavo ir susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu, kurio metu, pasak NPPSS, joks statutinių pareigūnų poreikius tenkinantis sprendimas nebuvo priimtas.
 
NPPSS vertinimu, būtina ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui, 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. 
 
Statutinių pareigūnų protestas – prie Lietuvos parlamento. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pasak NPPSS vadovo, dabartiniai profesinių sąjungų susivienijimo reikalavimai yra pakoreguoti, atsižvelgiant į lėšų trūkumą, todėl, net skyrus prašomą finansavimą, Vyriausybės prisiimti įsipareigojimai nebūtų įgyvendinti.
 
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) yra vienas iš didžiausių profesinių sąjungų susivienijimų Lietuvoje.
 
NPPSS šiuo metu atstovauja beveik 1400 statutinių įstaigų pareigūnų interesams, vienija policijos, pasienio, ugniagesių gelbėtojų, aplinkos apsaugos, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų profesines sąjungas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.17; 13:57
 
gaisrai_rusijoje

Daugiau nei 4 tūkst. savanorių padeda gesinti miškų gaisrus Irkutsko srityje, informuoja TASS.
 
Rusijos ypatingųjų situacijų ministerija pranešė, kad 4 045 žmonės su specialiais gesintuvais gesina miškų gaisrus, kad ugnis nepriartėtų prie gyvenviečių, bet jų darbą apsunkina sudėtingas reljefas.
 
Ministerijos teigimu, savanorių komandos kasdien gesina artimiausius gaisro židinius į pagalbą pasitelkdamos 554 transporto priemones, kad pasiektų degančias vietoves ir vandeniu pripildytų gesintuvus.
 
Be to, kiti savanoriai su traktoriais suaria žemę, kad ugnis neplistų.
 
Šiuo metu regione siaučia 135 gaisrai ir dega 724 tūkst. hektarų miškų. Juos taip pat gesina du lėktuvai „Be-200“ ir du sraigtasparniai „Mi-8“ ir „Mi26“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.03; 00:03
 
 

„Gelbėtojų“ žvaigždė P. Anderson užsidarė narve. EPA-ELTA nuotr.

JAV aktorė Pamela Anderson užsidarė narve. Taip buvusi „Gelbėtojų“ žvaigždė trečiadienį Paryžiuje protestavo prieš gyvūnų laikymą narvuose. „Niekas neištveria narve ilgiau nei kelias minutes, – sakė 51-erių gražuolė, neseniai apsigyvenusi Prancūzijoje. – Tačiau daugelis gyvūnų praleidžia čia visą savo gyvenimą. Aš nesuprantu, kaip žmonės gali būti tokie žiaurūs“.

„Aš esu kovotoja prieš narvus“, – buvo parašyta baltomis raidėmis ant raudono plakato, kurį P. Anderson laikė rankose narve. Ji narve užsidarė su prancūzų šokėju Maxime’u Dereymezu, su kuriuo šoka TV šou laidoje „Šokis su žvaigždėmis“.

Protesto akciją organizavo gamtos apsaugos organizacija CIWF. Ji šiuo metu ES renka parašus prieš gyvūnų laikymą narvuose.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.13; 09:39

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ragina imtis priemonių užtikrinant saugų žmonių elgesį vandenyje ir ant ledo.

„Jokiu būdu nenorime būti baudėjais: pagrindinis noras yra išsaugoti žmogaus sveikatą ir gyvybę. Siekiame skatinti atsakingą visuomenės požiūrį į savo bei aplinkinių saugumą. Tam, be abejonės, reikalinga tvarka ir taisyklės, kurių būtų laikomasi“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Continue reading „VRM siūlo priemones dėl saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo”