Tarptautinio terorizmo akivaizdoje diplomatiniai nesutarimai yra nederami – tokia laiško, kurį nusiuntė Vladimiras Putinas savo kolegai amerikiečiui Barakui Obamai po teroro akto Bostone, prasmė, rašo "Le Figaro".

Tokia pagalba pasiūlyta praėjus porai dienų po atsakymo į „Magnickio sąrašą“, kai Maskva paskelbė 18-os Amerikos valdininkų, kuriems taikomos sankcijos, pavardes. Toks staigus Kremliaus posūkis, leidinio nuomone, numato Rusijai vidutinio laikotarpio perspektyvoje akivaizdžią politinę naudą.

„Jeigu Bostone pasitvirtins islamiškasis pėdsakas, nevienkartiniai Rusijos perspėjimai dėl Sirijoje bręstančio džihadininkų pavojaus bus dar svaresni. Prie diplomatinės naudos Maskva galės pridėti dar ir vidaus politikos naudą: įvykiai Masačiusetse patvirtins, kad Šiaurės Kaukaze, kur yra Sočis, kuriame kitais metais vyks Olimpinės žaidynės, Kremliaus naudojami jėgos metodai islamistų maištui malšinti yra teisingi, pažymi korespondentas Pjeras Avrilis.

Continue reading „Teroro aktas Bostone suartina Vladimirą Putiną su Baraku Obama”

latynina10

Aš pereinu prie pagrindinės Rusijos vidaus naujienos, kuri, žinoma, ne taip kelia dvasią, kaip teorinės fizikos laimėjimai. Tai “Pussy Riot” procesas, iš tikrųjų pirmasis, kurį publika seka.

Net Michailo Chodorkovskio proceso, iš tiesų, taip nesekė, nes viskas vis tiek buvo aišku. Ir štai, tiesą sakant, maža įžanga.

Liepos 19-ąją, teroro Tatarstane dieną (tada, kai užmušė muftijaus pavaduotoją ir susprogdino paties muftijaus mašiną), Tatarstano modžachedai išplatino tinkluose vaizdo kreipimąsi, kuriame atnaujino ištikimybės Dokai Umarovui priesaiką.

Continue reading „„Pussy Riot” proceso ypatumai”

azerbaidzanas_alijevas

Londono laikraštis “The Times” spausdina iškart tris analitinius straipsnius apie užsienio specialiųjų tarnybų, taip pat ir apie Izraelio žvalgybos „Mossad“, veiklą Azerbaidžane. Kuo gi taip patraukli šnipams tapo ši valstybė?

Žurnalistas Tonis Helpinas atsako į klausimą straipsnyje „Žaidimas, kuriame visi turi ką prarasti“. Azerbaidžano teritorijoje susikryžiuoja Rusijos, Turkijos ir Irano intrigos, mano autorius. JAV per Azerbaidžianą gauna žvalgybinių duomenų apie Iraną.

Alijevo valdžia būgštauja, kad Teheranas skatins islamizmą. „Vakarų valstybių smūgio Iranui Azerbaidžianas taip pat prisibijo – pavyzdžiui, todėl, kad pabėgėlių iš Irano srautas gali destabilizuoti vyriausybę Baku“, – rašo autorius.

Continue reading „Naujas laukas šnipų žaidimams – Azerbaidžano sostinė Baku”