Teroro aktas Bostone suartina Vladimirą Putiną su Baraku Obama


Tarptautinio terorizmo akivaizdoje diplomatiniai nesutarimai yra nederami – tokia laiško, kurį nusiuntė Vladimiras Putinas savo kolegai amerikiečiui Barakui Obamai po teroro akto Bostone, prasmė, rašo "Le Figaro".

Tokia pagalba pasiūlyta praėjus porai dienų po atsakymo į „Magnickio sąrašą“, kai Maskva paskelbė 18-os Amerikos valdininkų, kuriems taikomos sankcijos, pavardes. Toks staigus Kremliaus posūkis, leidinio nuomone, numato Rusijai vidutinio laikotarpio perspektyvoje akivaizdžią politinę naudą.

„Jeigu Bostone pasitvirtins islamiškasis pėdsakas, nevienkartiniai Rusijos perspėjimai dėl Sirijoje bręstančio džihadininkų pavojaus bus dar svaresni. Prie diplomatinės naudos Maskva galės pridėti dar ir vidaus politikos naudą: įvykiai Masačiusetse patvirtins, kad Šiaurės Kaukaze, kur yra Sočis, kuriame kitais metais vyks Olimpinės žaidynės, Kremliaus naudojami jėgos metodai islamistų maištui malšinti yra teisingi, pažymi korespondentas Pjeras Avrilis.

Žurnalistas primena, kad po 2001 metų teroro akto Vladimiras Putinas ištiesė pagalbos ranką Džordžui Bušui, siūlydamas sudaryti šventą sąjungą kovai su terorizmu, ir tai vėliau leido Kremliui įteisinti karą Čečėnijoje ir sustiprinti nelemtą „valdžios vertikalę“.

„Galimas dalykas, po vienuolikos metų rašomas analogiškas scenarijus“, – daro išvadą P.Avrilis.

Nuotraukoje: JAV Barakas Obama su savo žmona. 

Šaltinis: Le Figaro ir inopressa.ru

2013.04.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *