Nemirtingoji mafija

Roma, rugsėjo 8 d. (dpa-ELTA). Italijos policija ketvirtadienį pranešė suėmusi 22 įtariamus Kalabrijos mafijos „‘Ndrangheta“ narius ir aptikusi naują regione veikiančios grupuotės atšaką.
 
22 įtariamieji kaltinami priklausymu mafijai, šaunamųjų ginklų laikymu, pasikėsinimu nužudyti ir kitais nusikaltimais, pranešė policija. Pareigūnų teigimu, per operaciją taip pat patvirtinta, kad egzistuoja „Nasone-Gaietti“ grupė, veikianti Sicilos mieste netoli Kalabrijos Redžo. 2018 m. iš kalėjimo paleistas vyras tikriausiai vadovauja šiai „‘Ndrangheta“ atšakai, sakė jie.
 
Pasak policijos, mafijozai šantažavo ir grasino daugeliui rangovų, sudariusių viešųjų darbų sutartis mieste, bei įsiskverbė į savivaldybės administraciją. Jie taip pat nusitaikė į restoranų operatorius ir vertė juos tiekti „‘Ndranghetai“ žuvį, be kitų dalykų. Policija taip pat pranešė areštavusi šešių, su turizmu susijusių bei žuvimis ir gėrimais prekiavusių įmonių patalpas.
 
Kalabrijos Redžo regiono, esančio pietiniame Italijos pakraštyje, valdžia tiria bylą nuo 2021 metų. Naujausi pranešimai paskelbti policijai pastarosiomis dienomis pranešus apie kelias operacijas, nukreiptas prieš Kalabrijos „‘Ndrangheta“ ir Sicilijos „Cosa Nostra“.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.09.09; 06:48

Italijos policija. EPA-ELTA nuotr.

Roma, sausio 11 d. (ELTA). Italijos policija pradėjo reidus Milano ir Turino miestuose, nustačiusi 15 jaunuolių ir trijų berniukų, įtariamų prisidėjus prie daugybės seksualinių išpuolių Naujųjų metų išvakarėse, tapatybę, praneša BBC.
 
Devynios moterys pranešė, kad buvo užpultos, kai šventė Milano Duomo aikštėje. Šie kaltinimai primena prieš šešerius metus Vokietijos Kelno mieste Naujųjų metų išvakarėse surengtus išpuolius.
 
Italijos policija įtariamiesiems atpažinti pasitelkė vaizdo stebėjimo kameras ir mėgėjišką filmuotą medžiagą. Policijos pareiškime sakoma, kad 15–21 metų jaunuoliai ir vaikinai, kurie buvo antradienio reidų taikiniai, identifikuoti kaip tariamai susiję su seksualine prievarta, plėšimu ar rimtais sužalojimais Milane, remiantis filmuota medžiaga ir liudininkų parodymais.
 
Policija ir prokurorai teigė žinantys apie tris išpuolius vakare šiaurinio miesto centrinėje aikštėje ir teigė, kad dalyvavusieji buvo arba užsieniečiai, arba iš Šiaurės Afrikos kilę Italijos gyventojai.
 
Tyrėjai mano, kad buvo užpultos daugiau nei devynios jaunos moterys, ir bando atsekti kitas aukas. Per vieną incidentą 19-metę, atėjusią švęsti Naujųjų metų su drauge, apie 01.30 val. užklupo būrys jaunuolių. Jos draugei pavyko pasprukti, paauglė buvo puolama beveik minutę, kol sulaukė pagalbos.
 
Dvi jaunos vokiečių studentės buvo prispaustos prie užtvarų, į jas seksualiai kėsintasi, dar viena mergina buvo užpulta gatvėse netoli aikštės.
Viena jų, 20 metų vokietė, pasakojo, kad per fejerverkų triukšmą ir muziką jas užpuolė dešimtys žmonių. „Supratau, kad jie mane liečia, norėjome pabėgti, bet jų buvo per daug“, – sakė ji naujienų agentūrai „Ansa“. Jos draugė nukrito ir staiga pajuto, kaip visą ją čiupinėja rankos, pasakojo ji. Vaizdo įrašas parodė, kaip dvi jaunos moterys bando pabėgti.
 
Nors budėjo policija, jaunoji vokietė skundėsi, kad pareigūnai nesistengė padėti ir nesuprato, kai jos angliškai mėgino paaiškinti, kas nutiko.
Pranešimai iš Milano atgaivino prisiminimus apie naktį prie Kelno katedros 2016 m. sausio 1 d., kai maždaug 1000 iš Šiaurės Afrikos kilusių vyrų prievartavo, seksualiai priekabiavo ir plėšė jaunas moteris. Kelno policija taip pat buvo kaltinama nereagavusi į išpuolius, kuriuos vėliau tuometė kanclerė Angela Merkel pasmerkė kaip „pasibjaurėtinus“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.01.12; 06:30

Italijos policija panaudojo vandens patranką prieš uosto protestuotojus. EPA-ELTA nuotr.

Roma, spalio 18 d. (AFP-ELTA). Italijos policija pirmadienį panaudojo vandens patranką ir ašarines dujas prieš protestuotojus šiaurės rytiniame Triesto uoste po tris dienas trukusios demonstracijos dėl naujo privalomo COVID paso darbo vietose.
 
Dešimtys policininkų, apsiginklavusių riaušių malšinimo įranga, susidūrė su šimtais demonstrantų ir uosto darbuotojų, penktadienį pradėjusių blokuoti vieną iš įėjimų į uostą protestuojant prieš Italijos vadinamąjį Žaliąjį pasą.
 
„Laisvė, laisvė!“ – šaukė protestuotojai, kiti rėkė: „Mes nesmurtaujame, nuleiskit savo skydus“. Po kelių valandų konfrontacijos policijai pavyko atlaisvinti įėjimą nustūmus demonstrantus į netoliese esančią automobilių stovėjimo aikštelę.
 
Triesto uosto darbuotojai paskelbė streiką penktadienį, nors jiems buvo pasiūlyti nemokami COVID testai, o jų protestai pritraukė demonstrantus iš kitur.
 
Italijos policija. EPA-ELTA nuotr.

Žaliasis pasas, rodantis, kad asmuo yra paskiepytas, persirgęs arba jo COVID-19 testas neigiamas, nuo penktadienio privalomas visose darbo vietose Italijoje. Naujosios taisyklės sukėlė protestų bangą visoje šalyje, nors dauguma jų buvo nedideli ir nieko nesutrikdė. Vis dėlto Trieste per protesto įkarštį penktadienį į demonstraciją susirinko daugiau nei 6500 žmonių.
 
Nors daugiau nei 85 proc. vyresnių nei 12 metų italų yra gavę bent vieną skiepą ir tai leidžia gauti pasą, dar lieka iki trijų milijonų neskiepytų darbuotojų.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.10.19; 07:46

Italijos valdžia teigia, kad Romoje įsikūrusi romų stovykla kelia grėsmę žmonių sveikatai. EPA – ELTA nuotr.

Protestų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) nurodymo nepaisydama Italijos policija ketvirtadienį pradėjo griauti ilgai egzistuojančią romų stovyklą sostinėje Romoje, skelbia BBC.

Romai atsisako išsikelti. EPA – ELTA nuotr.

Stovyklos, namais esančios apytikriai 300 žmonių, likvidavimo operacija pradėta auštant.

Romos miesto savivaldybės teigimu, stovykla tapo grėsme visuomenės sveikatai.

Policija neigė kai kurių romų tvirtinimus, kad prieš stovyklos gyventojus buvo naudojama jėga. Kol kas nežinoma, ar romų šeimoms bus suteikti kiti būstai.

Dauguma Italijos romų (čigonų) gyvena skurde.

Stovykloje romai protestavo laikydami plakatus su užrašais, skirtais Romos merei: „Virginia Raggi, palikite mūsų šeimas ramybėje“.

Italijos vidaus reikalų ministras ir premjero pavaduotojas Matteo Salvinis ir jo partija „Lyga“ kaltina romus vagystėmis. Tuo tarpu daugelis romų skundžiasi, kad dėl diskriminacijos jiems sunku susirasti darbus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.28; 05:00

Italijos ministro pirmininko Enrico Letta‘os nuomone, šioje byloje pernelyg daug prieštaravimų, rašo Albertas Kustodero ir Vincenco Nigro laikraštyje "La Repubblica".

Ryšium su kazachų disidento Muchtaro Abliazovo žmonos deportavimu kilo „daug klausimų“, sakoma straipsnyje. Įvykių rekonstrukcijos viena kitai prieštarauja, „neišvengiamas detalus aplinkybių tyrimas, visiškai teisėta surasti reikalaujamus paaiškinimus“.

Continue reading „Abliazovos byla: Italijos premjeras reikalauja tyrimo”