Po seksualinių išpuolių Milane policija surengė reidus


Italijos policija. EPA-ELTA nuotr.

Roma, sausio 11 d. (ELTA). Italijos policija pradėjo reidus Milano ir Turino miestuose, nustačiusi 15 jaunuolių ir trijų berniukų, įtariamų prisidėjus prie daugybės seksualinių išpuolių Naujųjų metų išvakarėse, tapatybę, praneša BBC.
 
Devynios moterys pranešė, kad buvo užpultos, kai šventė Milano Duomo aikštėje. Šie kaltinimai primena prieš šešerius metus Vokietijos Kelno mieste Naujųjų metų išvakarėse surengtus išpuolius.
 
Italijos policija įtariamiesiems atpažinti pasitelkė vaizdo stebėjimo kameras ir mėgėjišką filmuotą medžiagą. Policijos pareiškime sakoma, kad 15–21 metų jaunuoliai ir vaikinai, kurie buvo antradienio reidų taikiniai, identifikuoti kaip tariamai susiję su seksualine prievarta, plėšimu ar rimtais sužalojimais Milane, remiantis filmuota medžiaga ir liudininkų parodymais.
 
Policija ir prokurorai teigė žinantys apie tris išpuolius vakare šiaurinio miesto centrinėje aikštėje ir teigė, kad dalyvavusieji buvo arba užsieniečiai, arba iš Šiaurės Afrikos kilę Italijos gyventojai.
 
Tyrėjai mano, kad buvo užpultos daugiau nei devynios jaunos moterys, ir bando atsekti kitas aukas. Per vieną incidentą 19-metę, atėjusią švęsti Naujųjų metų su drauge, apie 01.30 val. užklupo būrys jaunuolių. Jos draugei pavyko pasprukti, paauglė buvo puolama beveik minutę, kol sulaukė pagalbos.
 
Dvi jaunos vokiečių studentės buvo prispaustos prie užtvarų, į jas seksualiai kėsintasi, dar viena mergina buvo užpulta gatvėse netoli aikštės.
Viena jų, 20 metų vokietė, pasakojo, kad per fejerverkų triukšmą ir muziką jas užpuolė dešimtys žmonių. „Supratau, kad jie mane liečia, norėjome pabėgti, bet jų buvo per daug“, – sakė ji naujienų agentūrai „Ansa“. Jos draugė nukrito ir staiga pajuto, kaip visą ją čiupinėja rankos, pasakojo ji. Vaizdo įrašas parodė, kaip dvi jaunos moterys bando pabėgti.
 
Nors budėjo policija, jaunoji vokietė skundėsi, kad pareigūnai nesistengė padėti ir nesuprato, kai jos angliškai mėgino paaiškinti, kas nutiko.
Pranešimai iš Milano atgaivino prisiminimus apie naktį prie Kelno katedros 2016 m. sausio 1 d., kai maždaug 1000 iš Šiaurės Afrikos kilusių vyrų prievartavo, seksualiai priekabiavo ir plėšė jaunas moteris. Kelno policija taip pat buvo kaltinama nereagavusi į išpuolius, kuriuos vėliau tuometė kanclerė Angela Merkel pasmerkė kaip „pasibjaurėtinus“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.01.12; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *