Rusijos kariniai lėktuvai. EPA – ELTA nuotr.

Du Rusijos kariniai lėktuvai, kaip spėjama, kovai su laivais skirti Il-38, buvo įskridę į Pietų Korėjos nustatytą oro erdvės gynybos atpažinimo zoną virš Japonijos jūros. Tai šeštadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi Pietų Korėjos kariškiais.
 
Jų duomenimis, orlaiviai įskrido į zoną, esančią už maždaug 330 kilometrų į pietryčius nuo Seulo, ir išbuvo joje apie 30 minučių. Pietų Korėjos sienos, pažymi „Yonhap“, nebuvo pažeistos.
 
Rugpjūčio 20 d. šeši Rusijos kariniai lėktuvai, tarp jų – du strateginiai bombonešiai Tu-95MC, taip pat buvo įskridę į Pietų Korėjos nustatytą oro erdvės gynybos atpažinimo zoną virš Japonijos jūros.
 
Maskva nepripažįsta oro erdvės gynybos atpažinimo zonų, kurias nustato kai kurios šalys. Praėjusių metų spalį Rusijos lėktuvai ne kartą buvo įskridę į šią Pietų Korėjos zoną. Atsakydama į Seulo protestus, Maskva tada pareiškė, jog jokių pažeidimų nebuvo, kadangi oro erdvė nebuvo pažeista.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.29; 17:17

Antono Chodasevičiaus publikacija "Rusijos naikintuvai uždengs sąjungininkų oro erdvės skylę", pasirodžiusi rusiškame leidinyje "Nezavisimaja gazeta", – verta dėmesio. Čia aptariamos Rusijos karinių oro pajėgų bazės steigimo Baltarusijoje perspektyvos.

Pasak straipsnio autoriaus, Baltarusijos opozicija šį žingsnį vadina okupacija, o kariniai ekspertai įsitikinę, jog Baltarusijos prezidento susitarimo esmė – siekis bet kokia kaina išlaikyti valdžią.

Pažymima, kad Europos Sąjunga vis dar nelinkusi įžvelgti grėsmių naujame karinio bendradarbiavimo tarp Rusijos ir Baltarusijos etape. 

Continue reading „Rusijos naikintuvai uždengs sąjungininkų oro erdvės skylę”

a_12_lektuvas

„Juodasis skydas“ (Black shield)Amerikos žvalgybinių lėktuvų A–12 Oxcart skrydžių virš Šiaurės Vietnamo 1967–1968 metais kodinis pavadinimas. Lėktuvai skrisdavo iš JAV KOP Kadenos bazės Okinavoje.

Operacijos planą CŽV parengė dar 1965 metais, bet kadangi nebuvo žvalgybinių duomenų apie (numanomą) sovietų „žemė – oras“ (RPK) klasės raketų paleidimo kompleksų išdėstymą Šiaurės Vietname, skrydžius virš karo veiksmų teatro teko atidėti iki 1967 metų. Pagaliau 1967 metų gegužės 16 dieną, detaliai apsvarsčius klausimą, prezidentas Džonsonas pritarė būtent A–12 panaudojimui (žvalgybiniuose lėktuvuose U–2 įtaisytos kameros buvo ne tokios tobulos ir jie patys buvo pažeidžiamesni).

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: „Juodasis skydas“”